В дитинстві це була для нас безплатна жуйка: що гастроентерологи кажуть про смолу фруктових дерев

Раніше діли жували цю смолю прямо з дерева, і все було добре. Але чи дійсно можна було так робити та чи варто подібне повторювати? Спеціалісти розповіли все, що варто знати про смолу на деревах.

Смолу з вишень, слив чи абрикосів багато хто пам’ятає ще з дитинства. Вона блищала на стовбурах, тягнулась, як жуйка, і пахла деревом. Тому школярі часто куштували її з цікавості. А коли магазинні жуйки ще не бути настільки поширеними, то смолу використовували замість них. Ніхто не думав, що в тому є щось погане. Воно ж з’являється на дереві, то значить точно натуральне та не шкідливе. Чи все ж все не так однозначно?

Якщо дивитися на все поверхнево, то можна припустити, що нічого поганого в такій смолі немає. І дійсно, якщо не куштувати її не дуже багато, то навряд щось станеться. Але це не означає, що куштувати треба. Так, цією смолою часто ласують птахи та деякі тварини, бо вона має корисні властивості. Але все ж травна система у них інша, тож реагує інакше. А у людини можуть початися розлади травлення (особливо якщо вже є проблеми).

Лікарі пояснили, чи можна жувати смолу фруктових дерев
Лікарі пояснили, чи можна жувати смолу фруктових дерев

Також смола може викликати алергію. А якщо дерево хворіє, то в цій смолі часто присутні токсини або інші погані речовини. Тож краще не чіпати цю смолу, навіть якщо в дитинстві ви були не проти нею ласувати. І дітям поясніть, що не варто цього робити. Зараз в магазинах є купа смаколиків, то нащо та смола? Тим паче, що організм її не може засвоїти, тож вона просто проходить через шлунок і кишківник.

До речі, а для чого вона з’являється на деревах? Це наче ота шкірочка на ранках, яка виникає після того, як ви трішки пошкодитеся. У дерева це теж реакція на пошкодження. Такою “латкою” воно захищає себе від шкідників, хвороб та інших проблем. Для дерева така смола діє, як щит та антисептик. А людині вона не треба.

Популярне

Подібні новини