Наш мозок унікальний орган, для феноменальною роботи якого потрібні тренування, так само як і м’язам навантаження. Ось 3 прийоми, які допоможуть вам поліпшити роботу людського комп’ютера і повернути йому хорошу пам’ять.
1. Робимо вправи для мозку
Досягнувши 18 років наш мозок встиг виробити більше мільйона нейронних зв’язків, за допомогою яких ви блискавично можете обробляти дані, виконувати стандартні рухи тіла і вирішувати буденні завдання, докладаючи до цього мінімум розумових зусиль. Але, коли ви йдете второваною доріжкою і не навантажувати свій біологічний комп’ютер, ваш мозок залишається без стимулу до вдосконалення. Періодично потрібно “струшувати” встановлені порядки.
Чим більше ви тренуєте свій мозок, тим краще ви зможете обробляти і запам’ятовувати інформацію. Але не всі види діяльності рівні. Кращі вправи для мозку порушують вашу рутину і змушують вас використовувати і розвивати нові мозкові шляхи.
2. Робіть фізичні вправи
Хоча розумові вправи важливі для здорового самопочуття, це не означає, що вам не потрібно бути фізично активними. Активні вправи допомагають вбудованому комп’ютеру працювати без перебоїв. Він збільшує надходження О2 в мізки і зменшує фактор появи порушень, таких як втрата пам’яті. Фізична активність знижує стрес і збільшує діяльність важливих хімічних речовин. Вправи грають важливу роль в нейропластичності, стимулюючи фактори росту і нові нейронні зв’язки.
3. Висипаємось
Існує велика різниця між кількістю сну, який ви можете отримати, і кількістю, яка вам потрібна, щоб працювати якомога краще. Правда полягає в тому, що понад 95% дорослих мають потребу у сні від 7, 5 до 9 годин щоночі, щоб уникнути проблем. Навіть економія на декількох годинах має значення! Пам’ять, креативність, здатність вирішувати проблеми і навички критичного мислення – все це під загрозою.
Але сон має вирішальне значення для навчання і пам’яті в ще більш фундаментальній формі. Дослідження показують, що сон необхідний для консолідації пам’яті, при цьому ключова діяльність щодо поліпшення пам’яті відбувається на найглибших стадіях сну.