Скільки потрібно займатися спортом, щоб серце залишалося молодим і здоровим

З віком артерії тверднуть, через що істотно зростає ризик розвитку серйозних патологій серця. Запобігти цьому допоможуть заняття спортом.

Чим старше ми стаємо, тим сильніше тверднуть наші артерії. Через це підвищується ризик розвитку захворювань серця, включаючи інфаркти та інсульти. Особливо це стосується людей з малорухливим способом життя. Від старіння кровоносних судин рятує спорт і в одному з наукових досліджень вчені розрахували, скільки саме має бути фізичних навантажень, щоб захистити серцево-судинну систему від старіння.

102 учасників віком від 60 років і старше поділили на 4 групи:

  • досвідчені — 6-7 тренувань на тиждень;
  • захоплені — 4-5;
  • помірні — 2-3;
  • малорухливі — менше пари півгодинних тренувань на тиждень протягом останніх 25 років.

Завдяки спостереженню за еластичністю артерій добровольців вдалося з’ясувати, що різна кількість занять спортом впливає на різні судини. Наприклад, півгодинні тренування пару-трійку разів на тиждень допомагають підтримувати здоров’я середніх артерій, що забезпечують кровотік голови та шиї.

 ""

Для більш великих судин, по яких кров тече до черевної порожнини і органів грудної клітини, цього недостатньо. Подовжити їх молодість допоможе виконання загальнозміцнюючих вправ 4-5 разів на 7 днів. Причому це не обов’язково повинен бути якийсь певний вид спорту, можна вибрати той, що вам найбільше до душі.

Вчені відзначають, що вони не враховували тип тренувань, спосіб життя випробовуваних та демографічні дані, хоча ці показники дуже важливі.

Проте дослідники впевнені, що завдяки цій роботі можна буде розробляти спортивні програми для підтримки здоров’я серця і навіть повернути серцево-судинну систему літніх людей до більш молодого стану.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини