Які проблеми найчастіше турбують вагітних жінок

Найпоширеніші проблеми, з якими стикаються жінки під час вагітності: набряклість, нудота, печія, здуття живота та інші.

Звичайно, немає нічого прекраснішого хвилюючого очікування майбутніх батьків перед народженням дитини. Однак для жінки вагітність пов’язана не тільки зі щастям материнства, а ще й з появою можливих проблем зі здоров’ям. У нашій сьогоднішній статті ми розповімо про 10 найпоширеніших з них, щоб ви були озброєні інформацією. При цьому важливо розуміти, що це природно, будучи в положенні, не завжди відчувати себе комфортно.

1. Варикоз

На варикозне розширення вен скаржиться близько половини вагітних жінок. Основною причиною цього є гормон прогестерон, який організм виробляє для виношування малюка. Разом з цим він знижує тонус матки і кровоносних судин, через що порушується циркуляція крові в ногах і органах малого тазу. Частково контроль ваги під час вагітності націлений на виключення проблем з венами. Судинам і без того важко від зростаючого навантаження, а якщо до цього ще додасться зайва вага, варикоз з’явиться тут як тут.

В якості профілактики намагайтеся спати на лівому боці, під ноги підкладайте подушки, щоб вони були вище тіла. Не забувайте про йогу, плавання і піші прогулянки.

2. Здуття живота

Дуже часто в першому триместрі жінки страждають від підвищеного газоутворення. В такому випадку необхідно контролювати харчування. Виключіть з раціону брокколі, бобові, газовані напої, замість свіжих овочів краще їх тушкувати або готувати на пару. Фрукти їжте окремо, не змішуючи їх, щоб у вас була можливість відстежити, що конкретно викликає здуття.

3. Часті позиви в туалет

Зростаючий плід поступово починає тиснути на сечовий міхур, тому стримувати навіть невелику кількість рідини стає складно. Перебуваючи не вдома, вагітні намагаються пити менше води, але вечорами необхідність поповнювати водний баланс ніхто не відміняв, так що іноді можуть траплятися і нетримання.

Вирішенню цієї проблеми сприяють вправи Кегеля, рекомендовані для відновлення вагінальної мускулатури після пологів.

4. Запори

Знову-таки через прогестерон розслабляється кишечник, від чого майбутні мами скаржаться на запори. Щоб налагодити роботу травної системи, пийте не менше півтора літра води в день, збагатьте раціон вареними, тушкованими і овочами на пару. Не відмовляйтеся від кисломолочних продуктів і харчуйтеся по 4-5 разів на добу невеликими порціями.

5. Набряклість

В основному, набряки з’являються на пізніх термінах вагітності. Полегшити цей малоприємний стан допоможе виключення солоного, смаженого, копченого і гострого, оскільки все це затримує в організмі рідину.

Пам’ятайте, що приймати сечогінні препарати без призначення лікаря не можна. Також при наростанні набряків варто поміряти тиск і якщо він підвищений, значить це можна розцінювати як ускладнення, що вимагає термінової консультації акушера-гінеколога.

6. Нудота і блювання

Симптоми токсикозу проявляються до 12-го тижня, а на тлі літньої спеки вони можуть посилюватися. Дотримуючись питного режиму, ситуація покращиться, те ж стосується контролю за раціоном.

7. Підвищена емоційність

Через гормональні зміни навіть сама спокійна жінка може стати надмірно емоційною. Це відображається не тільки на почуттях агресії і злості, але також і на бажанні заплакати по самому незначному приводу. Якщо раптом ви відчуваєте, що не можете впоратися самостійно з тим, що цілими днями відчуваете злість або сумуєте, поговоріть про це з лікарем. Крім того, обов’язково давайте собі відпочити, забезпечте повноцінний сон і гуляйте на свіжому повітрі.

8. Печія

Дана проблема знову вимагає корегування режиму харчування. Їжте частіше, але потроху, відмовтеся від гострого, солоного, смаженого і жирного. У разі коли і це не допомагає, потрібна консультація лікаря. Тільки він може призначити ліки, сумісні з вагітністю.

9. Болі в спині і попереку

Це відбувається через підвищене навантаження на поперековий відділ хребта, в основному, характерно для пізніх строків. Для профілактики носіть бандаж і займайтеся легкими фізичними навантаженнями. При відсутності протипоказань корисною буде йога для вагітних, заняття в басейні і аквааеробіка.

10. Провали в пам’яті

Може бути таке, що ви зайшли в магазин, щоб купити щось, про що вже забули. Або може ви взяли телефон, щоб подзвонити клієнтові, але не пам’ятаєте, кому саме. Подібна забудькуватість особливо переслідує жінок в положенні з щільним графіком. Не можна встигнути за всім, справляючись з гормонами і іншими сюрпризами вагітності, переживаючи за здоров’я майбутньої дитини, за пологи і за збереження робочого місця. Давайте собі перепочинок.

Популярне

Подібні новини