Руйнуємо міфи про грудне вигодовування

Щоб дати молодим матерям чітке керівництво по грудному вигодовуванню, ми хочемо розвіяти деякі міфи по цій темі.

Але спочатку давайте розглянемо деякі факти про грудне вигодовування: прекрасний турботливий зв’язок між матір’ю і дитиною.

Центр по контролю і профілактиці захворювань виявив, що рівень грудного вигодовування зростає.

Американська академія педіатрії рекомендує, щоб діти виключно грудне вигодовування протягом перших шести місяців. Грудне вигодовування має тривати не менше 12 місяців. Після першого року грудне вигодовування можна продовжувати стільки, скільки захочуть мати і дитина.

5 міфів про грудне вигодовування

Міф 1: годування грудьми болісно.

Факт: хоча початок грудного вигодовування може завдати деяких зусиль, біль не повинна бути частиною процесу. Спочатку біль може тривати кілька секунд, і, як тільки дитина правильно притиснула, дискомфорт повинен зникнути. Ряд положень і прийомів допоможуть вам і вашій дитині відчувати себе комфортно.

Міф 2: мама, яка годує повинна уникати гострої їжі.

Факт: під час грудного вигодовування абсолютно не потрібно уникати гострої їжі. Гострі продукти з сильним смаком насправді – прекрасний спосіб познайомити дитину з новими смаками і ароматами. Смак грудного молока постійно змінюється в залежності від продуктів, які споживає мати, і це в кінцевому підсумку допомагає дітям, які перебувають на грудному вигодовуванні, згодом приймати більш широкий спектр продуктів.

Міф 3: грудне вигодовування слід тимчасово припинити, якщо мати захворює застудою або вірусом.

Факт: мамам, хворим на застуду або вірусами, немає необхідності припиняти грудне вигодовування. Фактично, в грудному молоці містяться цільові антитіла, які захищають дитину від хвороб. Материнське молоко не може передавати хвороби. Однак необхідно регулярно вживати заходів для запобігання поширенню хвороби, такі як: часте миття рук, недопущення чхання / кашлю на дитину і обмеження особистого контакту.

Міф 4: кількість поживних речовин в грудному молоці зменшується в міру росту дитини.

Факт: грудне молоко змінюється в міру того, як дитина їсть і росте, але воно завжди забезпечує необхідні поживні речовини. Для початку груди виробляє живильне молозиво, яке задовольняє всі потреби новонародженого. Зріле молоко з’являється через два-три дні після народження. Весь час, поки мама годує груддю, грудне молоко продовжує забезпечувати харчування і важливі антитіла для зміцнення імунної системи дитини. Немовлята повинні знаходитися на виключно грудному вигодовуванні – тобто отримувати тільки грудне молоко – протягом перших шести місяців життя для досягнення оптимального росту, розвитку і здоров’я. У міру того як дитина поступово починає їсти більше твердої їжі, ваше молоко добре заповнить будь-які прогалини в харчуванні.

Міф 5: матері близнят не виробляють достатньо молока, щоб годувати обох малюків.

Факт: якщо діти від багатоплідної вагітності народжуються здоровими і їх успішно годують грудьми, мати може виробляти достатньо молока для своїх близнюків. Австралійське дослідження грудного вигодовування показало, що матері близнят виробляють вдвічі більше молока, ніж мати одну дитину.

Фактично, розмір грудей або те, скільки ви можете зціджувати, не визначає кількісно, скільки ви можете зробити. Пам’ятайте, що немовлята більш ефективно спорожняють і виводять молоко з грудей.

Рекомендації по грудному вигодовуванню

Ось кілька простих порад, які допоможуть зробити грудне вигодовування більш приємним для мами і дитини:

  • Пийте багато води. У разі зневоднення ви будете виробляти менше молока. (Алкогольні напої також можуть уповільнити виробництво молока.)
  • Розслабтеся. Збереження спокою допоможе зберегти потік молока і створити комфортні умови для вас і вашої дитини.
  • Дотримуйтеся здорової і збалансованої дієти з великою кількістю фруктів, овочів і цільнозернових продуктів. При регулярному годуванні грудьми вам буде потрібно додатково від 300 до 500 калорій в день в порівнянні з тим, що вам було потрібно до вагітності, щоб підтримувати свою вагу.
  • Відпочивайте. З новонародженим складно заснути, але сон важливий для вашого здоров’я. Не соромтеся просити папу, сім’ю і друзів про допомогу з дитиною, щоб ви могли відпочити.
    Проконсультуйтеся з вашим лікарем про те, як ліки або добавки, які ви приймаєте, можуть вплинути на догляд за хворими.
Грудне годування

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини