Як пояснює Association Assurance Prevention, позитивні ефекти особливо помітні в присутності собаки. «Виявляється, собаки – це тварини, від яких діти отримують найбільшу користь. Це спостереження порівнюють з тим фактом, що собаки мають більш високий рівень взаємодії зі своїми господарями і що ці взаємодії є взаємними “, – говорять в асоціації.
Нове дослідження
В журналі Pediatric Research і New York Times було опубліковане дослідження, якпідтверджує, що в сімях, де є собаки, маленькі діти мають краще соціальне та емоційне благополуччя, ніж сім’ї без собак.
Вчені говорять, що проживання в будинку з собакою сприяє більш здоровому психологічному розвитку маленьких дітей. Австралійські вчені зібрали дані від 1646 батьків хлопчиків і дівчаток у віці від 3 до 5 років з різних соціально-демографічних факторів: час сну, час, проведений перед екраном, рівень освіти батьків, професійний статус.
Краща взаємодія з іншими дітьми
Вони також зібрали інформацію про те, чи була собака у власності, активно чи діти з нею грали і регулярно чи сім’я гуляла з нею. Виявляється, з домогосподарств, включених в дослідження, 686 володіли собаками. Результати показали, що діти, в яких є собаки, на 23% рідше стикалися з загальними складнощами зі своїми емоціями і соціальною взаємодією, ніж діти, що не мали собак. У дітей, що володіють собаками також на 30% менше шансів на антигромадську поведінку і навіть на 40% – мати проблеми у взаємодії з однолітками.
«Хоча ми очікували, що володіння собакою принесе деякі вигоди для добробуту маленьких дітей, ми були здивовані тим, що просте присутність собаки було пов’язано з багатьма позитивними формами поведінки і емоціями, – пояснює професор Хейлі Крістіан, яка проводила дослідження, – це дослідження показує, що переваги починаються в ранньому дитинстві».
«Тісні узи можуть бути відображені в часі, проведеному за грою і прогулянкою разом»
Дослідники також виявили, що ці позитивні ефекти пов’язані з тим, як часто діти грають або вигулюють своїх собак. Наприклад, ті, хто грав з ним не менше трьох разів на тиждень або хоча б раз на тиждень, мали краще соціально-емоційний розвиток.
Вчені попереджають, що це наглядове дослідження, і тому вони не змогли визначити точний механізм, за допомогою якого володіння собакою може сприяти розвитку соціального та емоційного поведінки маленьких дітей.
Очікується, що подальші дослідження дозволять більш точно оцінити потенційний вплив володіння різними типами домашніх тварин або вплив, яке рівень прихильності дітей до своїх домашніх тварин може мати на їх розвиток.