Проблема з тиском знайома багатьом, а якщо раптом і вам, обов’язково зверніться до лікаря, щоб встановити точну причину і почати відповідну терапію. Ми ж підкажемо вам просту і ефективну вправу для нормалізації внутрішньочерепного тиску.
Ще вона позитивно впливає на стан слуху та гостроти зору, допомагає в лікуванні гіпертонії, гаймориту, розгладжує шкіру на обличчі і навіть покращує загальне самопочуття за умови дотримання регулярності. Звичайно, вправу можна розглядати і в якості профілактики для запобігання всіх цих неприємностей.
Інструкція по виконанню
Для початку зручно встаньте або сядьте, як вам зручніше. Спокійно вдихніть і видихніть через ніс і приступайте:
- Закрийте вуха вказівними або великими пальцями натисканням на козелки.
- Одночасно з цим потрібно затиснути і крила носа.
- Витягніть губи трубочкою так, немов збираєтеся свистіти і різко вдихніть через щілину між губами.
- Спробуйте при цьому роздути щоки — коли вдихаєте повітря через губи трубочкою, спробуйте частково затримати його в роті, а не відразу пропускати в легені. Тоді область щік, розташована ближче до вух злегка роздується. Якщо не вийде, не переживайте, це не велика проблема.
- Потім опустіть голову і тягніться підборіддям до грудей.
- Закрийте очі. Якщо ви все зробили правильно, у вас повинно з’явитися відчуття, ніби на очі накладені пальці, зрозуміло, без будь-якого тиску. Можна робити так — великі пальці на козелках, середні на крилах носа, а вказівні на повіках.
- Затримайтеся в кінцевому положенні до виникнення найменшого дискомфорту. Хоч ця вправа і на витримку, перебільшувати зі стараннями все ж не потрібно. По можливості засікайте час, протягом якого зможете витримати без дихання.
- Після цього виконайте повільний вдих ротом, підніміть підборіддя, відкрийте очі, знявши з повік пальці.
- Далі приберіть їх з носа і зробіть спокійний вдих через ніс, він повинен бути без ривків.
- В кінці відкрийте вуха і опустіть руки.
Виходити з пози потрібно в зазначеній послідовності. Разу на день буде достатньо, а з кожним повторенням збільшуйте тривалість вправи на 1 секунду, концентруючись на мозку. Особливо прислухайтеся до свого стану, якщо у вас є проблеми з тиском, щоб ні в якому разі не викликати його стрибок. Не буде зайвим спочатку проконсультуватися з лікарем.