Від любові до лікарняного ліжка: чому не можна цілувати домашніх тварин

Дуже багато власників домашніх тварин люблять не тільки обіймати і гладити улюбленця, але ще і цілувати його. Однак насправді такий прояв любові небезпечний для здоров'я.

Практично всі власники домашніх тварин люблять обійняти вихованця, поцілувати його, погодувати з рук, а може бути навіть їсти з однієї тарілки або пити з однієї склянки. Як би сильно ви не любили свого пухнастика, так краще не робити і цьому є кілька причин, про які ми розповімо в нашій сьогоднішній статті.

Чому тварині потрібно щорічно робити щеплення

Навіть якщо ваш улюбленець безвилазно живе вдома і здається вам абсолютно чистим, це не привід нехтувати правилами особистої гігієни. Крім того, вихованцям вкрай важливо робити щеплення і щорічно проводити ревакцинацію.

Справа в тому, що в квартиру зі взуттям може потрапити збудник якої-небудь інфекції від хворої тварини, а якщо ваш чотирилапий не щеплений, велика ймовірність, що зараза причепиться до нього.

Вакцинация домашних животных
Вакцинація домашніх тварин

На превеликий жаль, досить багато людей все ще сприймає хвостатих як іграшок і любить їх особливою любов’ю — до першої необхідності провести і сплатити обстеження у ветклініці. Іноді присипляють і молодих тварин просто тому, що їх лікування виявляється занадто трудомістким.

Звичайно, виключити повністю такі ситуації неможливо, проте існує один простий спосіб захистити від серйозних хвороб не тільки свого пухнастика, а й сім’ю — регулярна вакцинація.

Чим вихованець може заразити господаря

Найпоширеніші захворювання, якими можна заразитися від тварини:

  1. Гельмінтоз або, простіше кажучи, глисти. Личинки цих паразитів можуть знаходитися в слині, в екскрементах, в шерсті хвостатих. Вони легко передаються людині, тому після кожного контакту з улюбленцем мийте руки з милом. До того ж краще не дозволяти собаці або кішці облизувати ваше обличчя, а також самим не цілувати їх. В якості профілактики не забувайте відвідувати ветеринара і здавати необхідні аналізи.
  2. Лишай. Це малоприємне шкірне захворювання особливо небезпечне для людей з ослабленим імунітетом. Максимально обмежте контакти літніх родичів і дітей з хворою твариною, а щоб вчасно виявити недугу, регулярно оглядайте її шубку.
  3. Ехінококкоз. Поширюється дана інфекція з калом зараженого чотирилапого — яйця ехінококка потрапляють на шерсть і таким чином розносяться всюди. Захворювання загрожує розвитком кіст у печінці, легенях, нирках, в серці і головному мозку. Все це супроводжується важкою інтоксикацією і навіть може призводити до смерті.

Також радимо почитати про те, які небезпечні для людини хвороби переносять звичайні кішки.

Собачьи поцелуи тоже лучше пресекать
Собачі поцілунки теж краще присікати

Профілактичні заходи

Головне правило в спілкуванні з вихованцями — постійно мити руки з милом:

  • після догляду за шерстю;
  • після годування;
  • після ігор;
  • після контакту з іграшками і мисками улюбленця;
  • після прибирання лотка;
  • перед їжею після спілкування з пухнастиком.
Целовать питомцев может быть опасно
Цілувати вихованців може бути небезпечно

Якщо ви матір або батько, контролюйте миття рук своїх дітей. При відсутності води і мила можна користуватися антисептиками на спиртовій основі.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини