Практично всі власники домашніх тварин люблять обійняти вихованця, поцілувати його, погодувати з рук, а може бути навіть їсти з однієї тарілки або пити з однієї склянки. Як би сильно ви не любили свого пухнастика, так краще не робити і цьому є кілька причин, про які ми розповімо в нашій сьогоднішній статті.
Чому тварині потрібно щорічно робити щеплення
Навіть якщо ваш улюбленець безвилазно живе вдома і здається вам абсолютно чистим, це не привід нехтувати правилами особистої гігієни. Крім того, вихованцям вкрай важливо робити щеплення і щорічно проводити ревакцинацію.
Справа в тому, що в квартиру зі взуттям може потрапити збудник якої-небудь інфекції від хворої тварини, а якщо ваш чотирилапий не щеплений, велика ймовірність, що зараза причепиться до нього.

На превеликий жаль, досить багато людей все ще сприймає хвостатих як іграшок і любить їх особливою любов’ю — до першої необхідності провести і сплатити обстеження у ветклініці. Іноді присипляють і молодих тварин просто тому, що їх лікування виявляється занадто трудомістким.
Звичайно, виключити повністю такі ситуації неможливо, проте існує один простий спосіб захистити від серйозних хвороб не тільки свого пухнастика, а й сім’ю — регулярна вакцинація.
Чим вихованець може заразити господаря
Найпоширеніші захворювання, якими можна заразитися від тварини:
- Гельмінтоз або, простіше кажучи, глисти. Личинки цих паразитів можуть знаходитися в слині, в екскрементах, в шерсті хвостатих. Вони легко передаються людині, тому після кожного контакту з улюбленцем мийте руки з милом. До того ж краще не дозволяти собаці або кішці облизувати ваше обличчя, а також самим не цілувати їх. В якості профілактики не забувайте відвідувати ветеринара і здавати необхідні аналізи.
- Лишай. Це малоприємне шкірне захворювання особливо небезпечне для людей з ослабленим імунітетом. Максимально обмежте контакти літніх родичів і дітей з хворою твариною, а щоб вчасно виявити недугу, регулярно оглядайте її шубку.
- Ехінококкоз. Поширюється дана інфекція з калом зараженого чотирилапого — яйця ехінококка потрапляють на шерсть і таким чином розносяться всюди. Захворювання загрожує розвитком кіст у печінці, легенях, нирках, в серці і головному мозку. Все це супроводжується важкою інтоксикацією і навіть може призводити до смерті.
Також радимо почитати про те, які небезпечні для людини хвороби переносять звичайні кішки.

Профілактичні заходи
Головне правило в спілкуванні з вихованцями — постійно мити руки з милом:
- після догляду за шерстю;
- після годування;
- після ігор;
- після контакту з іграшками і мисками улюбленця;
- після прибирання лотка;
- перед їжею після спілкування з пухнастиком.

Якщо ви матір або батько, контролюйте миття рук своїх дітей. При відсутності води і мила можна користуватися антисептиками на спиртовій основі.