Кілька незручних запитань про походи в туалет по-великому, яких ви соромитеся

Питань про походи «по-великому» багато хто соромиться, хоча це цілком природно. Ми розповімо, як часто потрібно ходити в туалет, чи шкідливо терпіти і засиджуватися на унітазі з телефоном.

Процес дефекації — абсолютно природний і соромитися тут нічого. Цій темі ми і присвятимо нашу сьогоднішню статтю, відповівши на кілька незручних запитань про туалет.

Як часто потрібно ходити в туалет і яким має бути вміст

Ідеальна частота походу до вбиральні «по-великому» — раз на добу, але варіанти норми бувають й інші, наприклад, 2-3 рази на день або взагалі раз в пару днів. Все це залежить від індивідуальних особливостей організму.

Якщо ви відчуваєте себе добре і все відбувається безболісно, турбуватися нема про що. Але якщо раптом ви стали ходити в туалет дуже рідко або часто, під час дефекації відчувається дискомфорт, вас насторожує сам вміст з кров’ю, піною, неперетравленими частинками їжі, слизом, зверніть увагу на своє здоров’я. Все це може бути ознакою інфекційних захворювань, пухлин або тріщин.

Позывы в туалет
Позиви в туалет

При змінах консистенції, форми, обсягу, кольору і запаху враховуйте, що це може бути пов’язано з раціоном, а не з якими-небудь захворюваннями. Чим більше ви їсте овочів і фруктів, тим маса світліша, чим більше м’яса — тим вона темніша.

Занепокоєння повинен викликати занадто чорний колір без вживання активованого вугілля, чорниці, печінки. Такий кал може свідчити про шлункову кровотечу. Якщо ж з’явився вишневий відтінок, кровотеча, ймовірно, в кишечнику.

Чи шкідливо довго терпіти

В основному люди терплять тоді, коли не можуть сходити в туалет або просто соромляться. Бувають також випадки придушення позивів після проктологічних операцій.

Краще не терпіти, оскільки це дійсно шкідливо. При затримуванні дефекації часто і надовго кал твердне, а це загрожує запорами, тріщинами прямої кишки і навіть гемороєм.

Чи можна засиджуватися в туалеті з телефоном або книгою

Коли йдете в туалет, не варто брати з собою журнал, книгу або смартфон, оскільки вони вас затримають. В середньому процес не повинен перевищувати трьох хвилин. Чому? Тому що тривале сидіння на унітазі разом із затятим напруженням підвищують ризик розвитку геморою та можуть спровокувати ректальну кровотечу.

Туалетная подставка для ног
Туалетна підставка для ніг

Як правильно сидіти на унітазі

Положення, яке ви приймаєте під час дефекації, прямо на неї впливає. Намагайтеся сідати так, щоб між стегнами і віссю хребта був кут близько 35 градусів, для цього можна використовувати підставку для ніг.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини