Як виглядають укуси бліх на людині, в чому їх небезпека і як зняти свербіж

Як не дивно, проте блохи кусають не тільки тварин, адже їм байдуже, чиєю кров'ю харчуватися. Ми покажемо, як виглядає укус блохи на людині та розповімо, як зняти свербіж.

Існує думка, що в наш час блохи не кусають людей на відміну від середньовіччя, коли поняття гігієни в цілому не існувало. Насправді ж достатньо спуститися в підвал або принести додому старі речі з гаража, як ці паразити теж з’являться у квартирі і відразу почнуть полювати.

У нашій сьогоднішній статті ми покажемо, як виглядають укуси бліх, як не переплутати їх з іншими комахами і як полегшити свербіж в домашніх умовах.

Блоха
Блоха

Чи кусають блохи людей

Для цих дрібних паразитів не має значення, чию кров пити — кота, собаки або людини, тому так, вони кусають людей, причому це далеко не рідкість. Найчастіше від укусів страждають гомілки та стопи, також у зоні підвищеної небезпеки знаходяться ділянки з тонкою шкірою — голова, пахви, шия, пах.

Важливо розуміти, що блохи є переносниками таких небезпечних захворювань, як висипний тиф, гепатити B і C, сальмонельоз, енцефаліт та інших. Звичайно, це не означає, що кожен укус нагородить чимось подібним, але пам’ятати про потенційну небезпеку інфікування потрібно завжди.

От блох страдают не только животные
Від бліх страждають не тільки тварини

Симптоми укусу

Пропустити зустріч з такою малоприємною комахою непросто, оскільки їх укуси дуже болючі. Спіймати блоху при цьому вкрай складно, адже стрибають вони дуже швидко. Вкушене місце свербить, пече і червоніє.

Варто зазначити, що під час «нападу» паразит виділяє в шкіру токсичну слину, реакція організму на яку може бути непередбачуваною. У разі алергії самолікуванням не обійтися, а ось так вона дає про себе знати:

  • нудота;
  • діарея;
  • підвищення температури тіла;
  • утруднене дихання;
  • висипання.

Якщо раптом укус блохи супроводжується будь-яким з перерахованих вище симптомів, не зволікайте зі зверненням до лікаря.

Укуси бліх

Позбавляємося від свербіння в домашніх умовах

При відсутності алергічної реакції для початку промийте уражену область теплою водою з милом. Потім обробіть її спиртовим розчином і сірчаною маззю. Можна також скористатися методом з народної медицини, приклавши до укусу заварений остиглий пакетик чорного чаю. У ньому містяться зменшуючі свербіння речовини.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини