Про що говорять жіночі виділення з запахом риби і що їх викликає

Одними з найважливіших показників здоров'я жіночої репродуктивної системи є виділення. Будь-які зміни їх консистенції, кольору і запаху повинні насторожувати.

Одними з найважливіших показників здоров’я жіночої репродуктивної системи є виділення. Будь-які зміни їх консистенції, кольору і запаху повинні насторожити жінку, тим більше, якщо вони зберігаються протягом декількох днів або ж з’являються повторно. В такому випадку необхідно звернутися до гінеколога, а сьогодні ми спробуємо розібратися, чим можуть бути викликані подібні зміни.

Провокуючі фактори

Причин появи стороннього запаху у жіночих виділень буває дуже багато. Серед них:

  1. Недотримання інтимної гігієни. Мається на увазі, як недостатньо ретельне підмивання, так і нерегулярне.
  2. Гормональні порушення. Залежно від фази менструального циклу гормональний фон у жінок постійно змінюється і це може відбиватися на складі мікрофлори.
  3. Ослаблення імунітету. Коли імунна система починає слабшати, знижується захисна функція слизової оболонки піхви. Через це виникає сприятлива для патогенних мікроорганізмів середа, які можуть призвести до розвитку грибкових і запальних інфекцій.
  4. Безладні статеві зв’язки без контрацепції, часта зміна партнера. Сюди ж можна віднести і неправильне використання лубрикантів.
  5. Захворювання репродуктивної системи. Зазвичай, неприємно пахнучі інтимні виділення свідчать про проблеми зі здоров’ям — вагіноз, кандидоз, кольпіт та венеричні хвороби.
прийом гінеколога
Прийом гінеколога

Кислий запах

Важливо відзначити, що присутність кислого запаху може розглядатися як варіант норми, обумовлений звичайною життєдіяльністю вагінальної мікрофлори. На поверхні слизової в основному знаходяться лактобактерії, які займаються виробленням молочної кислоти. Саме через неї виділення і мають кислуватий запах, проте все це стосується лише випадків, коли жінка не відчуває іншого дискомфорту, як, наприклад, свербіж, печіння, зайва сухість.

А чому пахне рибою?

Почнемо з того, що за захист від вагінальних інфекцій відповідають лактобактерії, але їх дуже легко вбити. Причиною цього може стати стрес, ослаблення імунітету, прийом антибіотиків і гормональних контрацептивів, проблеми з щитовидною залозою, хвороби шлунково-кишкового тракту, використання внутрішньоматкових спіралей, спринцювання.

Також в число факторів ризику входять гарячі ванни, щільно облягаюча синтетична білизна, зайва вага і навіть сильно пінисті гелі для інтимної гігієни. Але і це ще не все. Корисні мікроби можуть загинути, якщо ви довго не міняли прокладку або тампон.

У підсумку на місце зниклих бактерій приходять анаеробні мікроорганізми, тобто ті, яким не потрібен для життєдіяльності кисень. Замість молочної кислоти вони виробляють лужну, а в ній збудники інфекцій піхви буквально розквітають. Рибою ж пахнуть білки, що розкладаються, які виробляються слозовою. Така ситуація вже однозначно говорить про те, що вам пора до лікаря і ніяке самолікування тут не допоможе.

Популярне

Подібні новини