Напевно ви чули твердження про те, що якщо людина скрипить зубами уві сні, значить у неї глисти. Вчені вирішили перевірити цю теорію і з’ясували, що насправді бруксизм, так зубний скрегіт називається в медицині, ніяк не пов’язаний з гельмінтами. У нашій сьогоднішній статті ми розповімо, що ж тоді його викликає та як з ним боротися.
Як виявити у себе звичку скрипіти зубами
Бруксизм є неусвідомленою звичкою стискати щелепи і скрипіти зубами. Як правило, більшість людей навіть не знають і не підозрюють, що страждають від нього, оскільки найчастіше скрегіт лунає під час сну або концентрації уваги на чомусь важливому.
Якщо ж у ваших зубів підвищилася чутливість, вони почали ламатися, а щелепа болить, ймовірно, ви схильні до недуги. При цьому перед походом до стоматолога потрібно розібратися з причинами її появи.
Причини зубного скрипу
Не поспішайте здавати аналізи на глистів, оскільки навіть вчені спростовують цю теорію. А ось що дійсно може призвести до бруксизму:
- стрес;
- втома;
- безсоння і порушення сну;
- шкідливі звички;
- прийом антидепресантів;
- неправильний прикус.
Як позбутися від цієї звички
Для початку киньте курити і відпочиньте, однак цього не завжди достатньо. Тоді є сенс спробувати додаткові методи терапії:
- Використовуйте захисну капу для сну. Вона зменшить силу натискання на зуби і тим самим врятує їх від подальшого руйнування. Підбирати її потрібно разом зі стоматологом.
- Зверніться до психолога, психотерапевта або психоаналітика. Якщо у вашому житті багато стресу, нервів і переживань — це може і бути причиною зубного скреготу. Тут впоратися з проблемою допоможе тільки фахівець.