В якості гарнірів усі ми час від часу їмо самі різні каші. У зв’язку з цим багато хто задається питанням, навіщо промивати крупи перед приготуванням і в нашій сьогоднішній статті ми постараємося на нього відповісти.
Прибрати бруд і сміття
Крупу потрібно промивати і перебирати, оскільки в ній часто містяться:
- пісок, земля і пил;
- лушпиння;
- дрібне сміття;
- згнивше і запліснявіле насіння;
- жорсткі зерна в плодовій оболонці;
- розколоті ядра;
- непросіяні через сито частинки — мучка, вона робить кашу в’язкою.
Видалити неорганічний миш’як
Це важкий токсичний метал, який потрапляє в грунт і грунтові води разом з промисловими хімікатами. Під час росту рослина харчується і поглинає його, так він і опиняється в їжі.
Через те, що рис вирощується на затоплених полях, саме в цій крупі миш’як накопичується найбільше. При його частому вживанні виникнуть симптоми отруєння — нудота, блювота і діарея, спазми в м’язах, слабкість в тілі, висип на шкірі. Фахівці з охорони навколишнього середовища Америки і зовсім пов’язують неорганічний миш’як з онкологією.
Якщо промивати крупу, кількість токсину в ньому зменшиться. Ще краще — замочити рис в чистій воді на ніч в пропорції 1 до 5.
Позбутися від слідів глютену
Це стосується людей з непереносимістю глютену. Як правило, зерна і боби забруднюються їм на виробництві, оскільки їх транспортують, обробляють і пакують разом з ячменем, пшеницею, житом.
Як правильно промивати крупи
Для початку вручну переберіть її і приберіть знайдене сміття. Потім промийте в холодній воді, поки вона не стане прозорою. Гречку можна додатково залити рідиною, щоб сміттєві частинки, що залишилися, спливли на поверхню.