Закачування – це хворобливе відчуття, викликане рухом. Це відбувається в машині, автобусі, поїзді, літаку або човні. Це може відбуватися на атракціонах або у віртуальній реальності і тощо.
Закачування не є небезпечним для життя, але може зробити подорож неприємною.
Завчасне планування допомагає уникнути або зменшити наслідки.
Закачування часто зустрічається у людей похилого віку, вагітних жінок і дітей у віці від 5 до 12 років. Крім того, воно часто зустрічається у людей, які страждають на мігрень. У рідкісних випадках причиною закачування є проблема з внутрішнім вухом. Це могло статися через скупчення рідини або вушну інфекцію.
Симптоми заколисування
Симптоми можуть виникати без попередження. Може з’явитися нудота, блювота, блідність шкіри, головний біль, холодний піт, запаморочення і дратівливість.
Що викликає заколисування?
Заколисування – це дисбаланс між тим, що ви бачите, і тим, що відчуваєте. Наприклад, коли ви їдете в авто, машина рухається вперед, а ваше тіло стоїть на місці. Цей дисбаланс і викликає у вас нудоту.
Чи можна запобігти або уникнути захитування?
Якщо ви плануєте подорож, передбачте це заздалегідь. Наступні кроки допоможуть запобігти цьому або полегшити симптоми:
- Прийміть ліки від закачування за одну-дві години до поїздки.
- Виберіть відповідне місце. Сидіння переднього пасажира найкраще в машині. Виберіть середину човна. Сядьте над крилом літака. У поїзді виберіть сидіння біля вікна і обличчям вперед. У цих сидінь менше нерівностей і вони дозволяють побачити горизонт. Якщо ви відправляєтеся в круїз, забронюйте каюту в передній або середній частині корабля, попросіть кімнату, яка знаходиться найближче до рівня води.
- Побільше повітря. Використовуйте кондиціонер або опустіть вікно в машині. На літаку направляйте вентиляційний отвір на себе. Сядьте біля вікна, коли перебуваєте у критому човні.
- Уникайте того, що не можна змінити. Наприклад, не катайтеся на швидкісному катері. Хвилі і нерівності можуть викликати нудоту. Якщо цього не вдається уникнути, прийміть ліки заздалегідь.
- Не читайте в машині, літаку або човні. Подивіться у вікно на горизонт. Подивіться на далекий об’єкт.
- Лягайте, коли вас нудить.
- Уникайте ситної їжі до або під час подорожі. Замість цього їжте невеликими порціями просту їжу. Не їжте жирну, гостру або кислу їжу.
- Пийте багато води. А ось алкоголь краще виключити на час поїздки.
- Уникайте запахів, від яких вас нудить (якщо можете), в тому числі сигаретний дим.
- Поговоріть зі своїм лікарем про різні методи лікування. Сюди можуть входити тиснуть стрічки (які носять на зап’ясті).
- Якщо ваші симптоми тривають довше декількох днів, зверніться до лікаря.