«Погані» і «хороші» родимки: як дізнатися чи ви знаходитесь в зоні ризику

Літо це пора підвищеної уваги для тих, хто має на своєму тілі веснянки і родимки. Адже під впливом ультрафіолету, якого багато в цю пору року, родимки перетворюються в злоякісні пухлини. Як же розпізнати «погані» родимки у себе на тілі?

Щорічно тільки на території України хворих на рак шкіри або меланому стає на 5-7% більше. Але не все так погано, цей різновид захворювання входить в ту невелику кількість онкологічних захворювань, які можна самостійно виявити, просто якщо стежити за своїми родимками.

Лікарі запевняють, що запобігти меланому можна просто контролюючи стан своїх родимок. Для цього достатньо один раз в місяць самостійно оглядати свою шкіру. При огляді онкологи радять користуватися золотим правилом «АКОРД», де кожній букві відповідає слово: асиметрія, краї, окрас, розмір і динаміка.

Уход за веснушками и родинками
Догляд за веснянками і родимками

Ольга Ігнатьєва фахівець в області дерматології розповідає, які з родимок несуть небезпеку. “Хороший неус – однотонний, має симетричні краї, і розміром не більше 1 см. Якщо ви бачите що з родимкою що щось не так: з неї йде кров або вона змінюється в розмірі, вам потрібно обов’язково звернутися до дерматолога. ”

Найгірший варіант, це коли людина виявляє у себе підозрілу родимку і не йде до лікаря. Сама собі ставить діагноз через інтернет, тим самим знижуючи ефективність лікування через його не  своєчасність.

Невус на теле
Невус на тілі

Невус, наукова назва родимки, перетворюється в меланому в результаті травматизації або впливу ультрафіолету. Тому всім відомо, що лікарі рекомендують скоротити час перебування під «активним» сонцем до мінімуму. А любителям позасмагати, радять використовувати засоби захисту від сонячних променів (з великим SFF) в обов’язковому порядку!

Найнадійніший спосіб контролю родимок – це дерматоскопія. На якій лікар дерматоонколога оцінює кількість кольорів на родимці, їх симетричне росподілення, наявність пігментації і судинного компоненту.

Процедура проводиться раз на рік, і вона не з дешевих, близько 3000 грн. Але якщо ви в групі ризику, то на здоров’ї краще не економити. Якщо у вас немає фінансової можливості пройти дерматоскопію, то не впадайте у відчай. Щорічно в травні, в день меланоми, лікарі роблять абсолютно безкоштовний огляд родимок.

Популярне

Подібні новини