Про цю історію нам розповіла Олена з Києва (на прохання жінки, її ім’я ми змінили).
Як все починалося
Кілька років тому Олена віддала свого сина в перший клас. “Наша вчителька спочатку нам дуже сподобалася, така приємна, молода, добра на вигляд ” – розповідає жінка.
Спочатку синові Олени теж все подобалося, але так тривало всього тиждень. Через пару тижнів навчання, хлопчик почав скаржитися, що його зачіпають в класі і постійно дражнять. “Знаючи його емоційний характер, я порадила бути стриманішою і не реагувати на глузування. І тоді діти перестануть зачіпати ” – розповідає Олена, яка спочатку вважала, що це звичайна адаптація, діти просто чіпляються.
Ще через якийсь час на хлопчика почала скаржитися вчителька, мовляв на перервах він задирає інших дітей, кричить, а під час уроку постійно встає. “Я звичайно ж повірила вчительці і тому почала лаяти сина, що якщо він ініціює сварку, то буде за це отримувати здачі. Але син запевняв мене, що зачіпає не він, а його, а він тільки захищається “. Ще через якийсь час хлопчик перестав скаржитися, тому що зрозумів, що мама на стороні вчительки і буде лаяти його.
Додав масла у вогонь шкільний психолог, який розповів мамі, що дитина адекватна при ній, але в класі веде себе зовсім інакше. А через час на пару з завучем вони порадили заборонити хлопчику давати здачі, оскільки це “прояв агресії з його боку “.
Недовіра дорослих і погіршення ситуації
“Син дуже змарнів і став замкнутий. А після школи він приходив, ховався під ліжко і довго перебував там”, – розповідає Олена. У той же час вчителька розповідала жахи про дитину, який він неадекватний і як нападав на однокласників.
“Одного разу я помітила на спині сина безліч крововиливів, які сам собі нанести він точно не міг. Дитина розповіла, що коли вчителька виходить з класу, група однокласників його починає бити, занурювати голову в урну і розкидати його речі. А давати здачі він не може, адже йому всі заборонили це робити, тому він просто кричить, відбивається як може. А коли входить вчителька, всі показують на нього і вона тягне його до шкільного психолога. Під час одного з таких випадків він укусив її. За словами сина, вчителька обзиває його психом, через це всі бояться його”, – нарікає Олена.
Батьки однокласників поділилися на два табори: одні посилали сім’ю на три букви і звинувачують в нападах та інших поганих вчинках, а інші зізналися, що підписали заяву проти Олени і сина на прохання вчительки. Від них жінка дізналась, що їхні діти вдома розповідають про жахливу поведінку вчительки: налаштовує весь клас проти її сина, обзиває його психом, ідіотом і дурнем.
Мама взялася виправляти ситуацію
“В результаті невропатолог поставив синові діагноз “нервове виснаження”, а незалежний психолог зазначила дії вчительки неприйнятними і некоректними. Син якийсь час не ходив в школу, пив заспокійливі і просто відпочивав”.
В результаті такої перерви психологічне здоров’я хлопчика відновилося.
“Після виходу в школу я тиждень перебувала в школі під час уроків. Я спостерігала за тим, що відбувається в класі з коридору. Я звернула увагу, що вчителька часто кудись виходить, а діти відразу починали бити мого сина. Тоді я підходила до дверей і всі заспокоювалися. Моя дитина у цей час був абсолютно спокійним, тому що знав, що я поруч “, – розповідає Олена.
Результат історії
На щастя, після цього ситуація прийшла в норму, жінка розповідала про те, що відбувається вчительці, постійно забирала зі школи сина, розповідала іншим батькам, що відбувається в класі. В результаті вчителька перестала обзивати хлопчика і однокласники стали нормально ставитися до нього.
“Через пів року після цієї ситуації батьки зрозуміли, що вчителька поводиться некоректно, часто залишає дітей самих і налаштовує один проти одного. У школі часто проводили такі схеми щодо тих дітей, чиї батьки відгукувалися платити внески до комітету школи або мали конфлікти з директором. А моя дитина просто виявилася незручною для вчительки через непосидючість і гіперактивність”, – говорить Олена.