Перший в Україні випускник вузу з синдромом Дауна знайшов роботу

У Богдана Кравчука синдром Дауна, але діагноз не завадив йому отримати вищу освіту і влаштуватися на роботу. Це перший подібний випадок в Україні.

У минулому році в Україні з’явився перший випускник вузу з синдромом Дауна. Звуть героя нашої сьогоднішньої статті Богдан Кравчук і він з Луцька. До речі, по всій Європі це другий такий випадок.

Коли він народився, його мама, Євгенія Кінах, вирішила, що буде боротися за сина і постарається виростити з нього повноцінного члена суспільства, навіть незважаючи на такий непростий діагноз. Завдяки їх спільним зусиллям Богдан зміг закінчити навчально-реабілітаційний центр, після чого успішно здав зовнішнє незалежне оцінювання для вступу до інституту.

Як розповіла матір Кравчука, найскладніше було домогтися саме того, щоб дитину взяли у вуз. На щастя, маючи на руках відповідні лікарські довідки, їм вдалося знайти опорну точку в законодавстві і отримати дозвіл на навчання. Так, Богдан вивчився на історика у Східноєвропейському національному університеті і влітку 2019-го випустився з дипломом бакалавра. Його кваліфікація звучить так: «Спеціаліст з європеїстики та історії міжнародних відносин».

Богдан Кравчук
Богдан Кравчук

За словами одного з викладачів Кравчука, хлопець відрізнявся від інших студентів лише більшою старанністю і наполегливістю. Завдяки ретельній підготовці він завжди добре здавав сесії, а що стосується оцінок, то у нього всього одна трійка, і та з філософії.

Ставши людиною з вищою освітою, Богдан поставив перед собою мету працевлаштування, щоб в майбутньому допомагати батькам і навіть завести власну сім’ю. Він хотів проводити екскурсії і саме так і сталося — його запросили на посаду екскурсовода в Музей історії освіти Волині.

Молода людина справляється з усіма поставленими завданнями, включаючи паперову роботу. Наприклад, крім екскурсійної діяльності, хлопець відзначає нові експонати, шифрує їх і вносить в музейні книги. До речі, крім Богдана, в Європі лише одній людині з таким же діагнозом вдалося здобути вищу освіту. Йдеться про іспанця на ім’я Пабло Пінеда.

Приклад цих хлопців доводить, що ніколи не можна опускати руки, адже все можливо!

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини