Точно так же, як капсули, які ви ковтаєте, щоб зробити свій кишечник щасливим, пробіотики можуть мати властивості, які допоможуть збалансувати біом при місцевому застосуванні на шкірі. Арсенал косметичних засобів великий – від очищувальних засобів до сироваток і масок – і наповнений різними видами “дружніх” бактерій, які обіцяють заспокоїти запалення, зміцнити шкірний бар’єр і навіть зменшити прищі.
Звучить інтригуюче, вірно? Але чи варто включати пробіотики для шкірі на постійній основі? Насправді, є багато недавніх досліджень, які передбачають, що так.
Пробіотики – це живі бактерії (хороший вид) і дріжджі, які володіють ключовими перевагами для загального здоров’я нашої травної системи. Вміщені в йогуртах і харчових добавках, вони здатні блокувати патогенні мікроорганізми і врівноважувати бактерії в кишечнику для боротьби з здуттям живота, спазмами шлунка і іншими проблемами.
Подібно до того, як пробіотики лікують і запобігають проблемам в кишечнику, шкірні пробіотики відомі своєю заспокійливою дією на шкіру, використовуючи приплив корисних бактерій, щоб допомогти клітинам відновлюватися. Коли ваш шкірний бар’єр “щасливий”, він може регулювати вироблення масла, залишатися зволоженим і захищати від вільних радикалів.
Переваги пробіотиків для кожного типу шкіри
Для чутливої шкіри
Пробіотики мають досить розумну здатність відновлювати і зміцнювати шкірний бар’єр. Чутливій шкірі може знадобитися деякий час для відновлення після ушкодження, але включення пробіотиків в режим догляду за шкірою допомагає прискорити процес.
Тому, якщо ваша мета – більш сильна, більш збалансована шкіра, можливо, варто витратити гроші на пробіотичні процедури по догляду за шкірою.
Для забрудненої шкіри
Вільні радикали, такі як забруднення, мають здатність прискорювати старіння і захищати шкіру від здорового сяйва, але при місцевому застосуванні пробіотики можуть посилювати природний захист шкіри від цих агресорів.
Простіше кажучи, доза місцевих пробіотиків може заспокоїти імунну відповідь, запобігаючи пошкодження колагену, еластину і здорових клітин. Думайте про них як про щит проти зазначених агресорів навколишнього середовища.
Догляд за шкірою від прищів
Дослідження показали, що продукти, що містять вищезгадані лактобацили (тип бактерій, зазвичай присутніх в йогурті), ефективні при лікуванні прищів.
Пробіотичний догляд за шкірою є перспективним способом лікування схильної до акне шкіри. Ключ до вирішення проблеми шкіри з акне – дбайливо ставитися до неї за допомогою корисних складників, які не видаляють всі природні масла шкіри.