Що буде, якщо помити голову господарським милом

Серед старшого покоління існує думка про те, що радянська медицина і гігієна була найправильнішою на відміну від сучасної. Спробуємо в цьому розібратися.

Серед старшого покоління існує думка про те, що радянська медицина і гігієна була найправильнішою з усіх правильних, а ось сучасні рекомендації приносять більше шкоди, ніж користі. Давайте спробуємо розібратися в цьому на прикладі господарського мила і його застосування в якості заміни шампуню.

Що кажуть дерматологи?

Буває, під рукою не виявляється шампуню і тоді на допомогу приходить мило. Якщо вимити їм волосся, то з ними нічого не трапиться, хоча ви, ймовірно, відразу відчуєте, що пасма стали більш сухими і пухнастими. Причина криється в наступному — в тому самому темному мильному бруску міститься багато лугу, через що порушується кислотно-лужний баланс шкіри голови. Чим він загрожує:

  • волосся перестає блищати і втрачає еластичність;
  • частіше електризується, стає сухим, а через це і ламкими;
  • може з’явитися лупа.

З огляду на це, мити голову чимось, крім шампуню, на постійній основі не варто. Це стосується не тільки господарського, а й м’якого туалетного, дігтярного і навіть рідкого мила. Також сюди слід додати такі натуральні миючі засоби, як сода, гірчиця і сіль.

Як же тоді раніше люди жили без шампунів?

Для початку зазначимо, що структура волосся наших бабусь і прабабусь дуже відрізнялася від нинішньої. Це легко помітити, подивившись старі фільми — у актрис локони досить пухнасті і пористі. Гладке і глянцеве волосся стало стандартом краси не так вже й давно.

Дівчина з красивими волоссям
Дівчина з красивими волоссям

Крім того, справа далеко не завжди в чудодійних властивостях мила. Як і багато іншого, стан волосся залежить ще від генетики та екології, включаючи жорсткість води і забрудненість повітря. Якщо ж ви думаєте, що раніше жінки ніяк, не зволожували свої локони, то це не так. Вони користувалися саморобними масляними масками, трав’яними відварами і оцтом. Останній надає об’єму і блиску, захищає колір, добре очищає і забезпечує легкість розчісування. Йдеться про яблучний або винний оцет.

Правила миття голови милом

Все завжди залежить від індивідуальних факторів, але якщо ви все ж хочете спробувати господарське мило в таких цілях, дотримуйтесь певних правил:

  • По-перше, запам’ятайте, що терти волосся самим бруском не можна. Для цього потрібно заздалегідь приготувати мильний розчин, натерши засіб на тертці і розбавивши невеликою кількістю води.
  • По-друге, наносити його слід тільки на мокрі пасма. Потім протягом пари хвилин ретельно помасажуйте голову і змийте все чистою водою.
  • По-третє, після цього сполосніть локони розведеним оцтом або лимонним соком, щоб нейтралізувати луг. Користуйтеся такими пропорціями — столова ложка на літр води.

Якщо процедура викликає відчуття свербіння, значить поверніться до звичного шампуню.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини