Ще з давніх-давен люди знали, що природа може лікувати краще за лікарів. Ще наші бабусі лікувались не пігулками, а травами, ягодами й листям, які росли просто у дворі. Сьогодні в аптеці продається купа ліків на рослинній основі, але якщо знати, яка рослина від чого допомагає, аптеку можна відвідувати значно рідше.
Наприклад, у багатьох на подвір’ї росте аґрус, але мало хто знає, що його листя справжній природний антисептик. Якщо заварити їх як чай, то будете мати напій з протизапальним і антибактеріальним ефектом. Те саме можна сказати про листя смородини та малини. Вони зміцнюють імунітет, допомагають при застудах і мають м’яку жарознижувальну дію. Малинове варення це взагалі класика народної аптечки.

М’ята ж знімає спазми шлунка, заспокоює нерви та допомагає при безсонні. А відвар гілочок вишні та плодів шипшини мають мʼяку сечогінну дію, що допомагає зменшити набряки. Відвар гілок груші прикладають до голови при сильному головному болю, а сама груша допомагає при шлунково-кишкових проблемах, загоює рани і заспокоює жовч.

Відвар з ялинових голок підійде для укріплення серця та судин, а також він корисний при бронхітах і захворюваннях печінки. Ромашку в саду такой варто мати кожному, бо вона і рани лікує, і шлунок заспокоює, і запалення знімає, і нервову систему в порядку тримає.
Відвар кропиви зупиняє рясну “жіночу” кровотечу, зміцнює організмі покращує обмін речовин. А відвар насіння кропу справжній рятівник при здутті, коліках у немовлят, спазмах і навіть при поганому апетиті. Часник це взагалі, природний антибіотик, який захищає від вірусів, знижує тиск і зміцнює імунітет. І все це не якась екзотика, а звичні рослини, які ростуть ледь не у кожного на ділянці.
