Кому і коли потрібно пити березовий сік: корисні властивості напою

Ще з давніх часів березовий сік вважається лікувальним напоєм. Навіть зараз лікарі рекомендують пити його для поліпшення загального стану здоров'я.

Березовий сік ще з давніх часів вважається лікувальним напоєм, адже він благотворно впливає на здоров’я. При його регулярному вживанні можна впоратися з авітамінозом, вивести шлаки і сольові відкладення з печінки і нирок, очистити бронхи з легкими від слизу, підвищити імунітет і навіть поліпшити метаболізм. Вся справа в складі соку, багатому на корисні речовини.

Що міститься в напої

Для початку слід розібратися з тим, що конкретно робить березовий сік таким корисним. Випиваючи його, ви поповните організм такими елементами:

  • кальцій — потрібен для здоров’я кісток;
  • магній — бере участь в засвоєнні глюкози і тим самим виробленні енергії;
  • калій — відповідає за стабільність нервової системи, а також силу м’язів;
  • натрій — підтримує працездатність нирок;
  • залізо — при його дефіциті розвивається анемія, тобто недокрів’я, що призводить до порушення обміну речовин, накопичення токсинів, надмірного навантаження на життєво важливі органи;
  • мідь — бере участь в кровотворенні;
  • марганець — необхідний для розвитку скелета.

Крім того, в березовому нектарі міститься безліч вітамінів, органічних кислот, вуглеводів, фітонцидів, які здатні вбивати шкідливі мікроорганізми, грибки, бактерії і віруси. І навіть це не повний список всього, що є в складі напою, тому він не дарма вважається справжнім еліксиром здоров’я.

Використання в медичних цілях

Під час весняного авітамінозу багато хто починає відчувати слабкість, втому і навіть депресію. Справитися з цим допоможе стакан соку берези раз в день протягом двох-трьох тижнів. Це ж підвищить опірність організму до застуди і вірусів.

Добування березового соку
Добування березового соку

Напій має сечогінну, глистогінну і протипухлинний ефект, за рахунок стимуляції обміну речовин він прискорено виводить токсини. Ще цей чудодійний нектар сприятливо впливає на роботу шлунково-кишкового тракту, рятує від головного болю, лікує кашель, бронхіт. Корисним буде вживання березового соку при проблемах з печінкою, нирках і дихальними шляхами, подагрі, радикуліті, ревматизмі, артриті, набряках і навіть при довго не загоюючихся ранах.

У народній медицині нектаром берези рекомендують протирати шкіру при пігментних плямах, вуграх і екземі. Більш того, їм можна мити волосся, завдяки чому покращиться їх стан, прискориться ріст і ви забудете про проблеми з лупою.

Протипоказання

Медики не рекомендують пити напій дітям у віці до року, людям з сечокам’яною хворобою, а також алергікам з непереносимістю деревного пилку. У будь-якому випадку з кількістю соку важливо не перестаратися і в день можна випивати не більше двох літрів.

Перевіряємо березовий сік на якість

Свіжий нектар повинен бути прозорим і безбарвним. У ньому не має плавати ніякого осаду і домішок. Що стосується смаку — хороший сік відрізняється приємним солодкуватістю без ознак бродіння або будь-якої кислинки. Ну і наостанок, сік берези нічим не пахне, тому якщо ви відчуваєте сторонній запах — продукт зіпсувався.

Популярне

Подібні новини