Всі дзвінки з проханням надання екстреної допомоги будуть поділені на чотири категорії:
1. Критичний випадок. Швидка повинна приїхати не більше ніж через десять хвилин. До категорії критичних випадків чиновники віднесли: клінічну смерть і її ознаки, обструкцію дихальних шляхів і інші випадки, які вимагають негайної реанімації людини.
2. Екстрений випадок. Швидка повинна доїжджати до пацієнта не більше ніж за двадцять хвилин. До екстрених випадком законотворці віднесли: хворобливий стан людини з тенденцією до погіршення, яке вимагає негайного огляду та можливої госпіталізації хворого.
3. Не екстрений випадок. Швидка допомога приїжджає тільки, після того як виконала критичні і екстрені поїздки. До не екстрених випадків віднесли виклики не зв’язані з потенційною загрозою людському життю, такими як загострення хронічних хвороб.
4. Непрофільний виклик. Бригада швидкої допомоги не приїжджає на такий виклик, а пацієнт отримує консультацію по телефону і направлення до сімейного лікаря.
Нова схема – це вимушений захід, оскільки за результатами діяльності екстреної служби порятунку, практично кожна 2 машина швидкої допомоги не встигає вчасно приїхати на виклик.
У МОЗ додали, що підвищений тариф на виклик бригади – з 112 до 163 гривень. Це кошти, які держава надає на службу екстреної медичної допомоги.
Якщо ви або ваші близькі потребують невідкладної медичної допомоги, телефонуйте на гарячу лінію за номером – 103. Екстрена допомога для вас залишається безкоштовною, незалежно від наявності у вас декларації з сімейним лікарем.