Четвер, 1 Грудня, 2022

Нова кров, нова надія: переливання крові захищає мозок від пошкодження інсультом

Такий обмін крові зменшує пошкодження мозку, і будь-який неврологічний дефіцит від інсульту дорівнює нулю. Це не просто фантазії дослідників. Це потенційний прорив у терапії інсульту, заснований на дослідженнях мишей неврологами Університету Західної Вірджинії.

У дослідженні, яке проводила доцент кафедри нейрології, команда виявила, що замісна кров’яна терапія рятує мозок мишей від ішемічного ураження.

“Що ми змогли продемонструвати, це те, що якщо ви вилучите частину крові з пацієнта, який переніс інсульт, і заміните її на кров здорової людини, у якої ніколи не було інсульту, результати  інсультного стану у пацієнта значно покращаться”, – сказали дослідники.

Інсульт
Інсульт

Вважається, що це дослідження першим показало, що замісна терапія крові призводить до поліпшення результатів інсульту у мишей, що є потенційним наступним кроком терапії інсульту у людей.

Більшість інсультів (ішемічних) трапляються, коли кровопостачання мозку переривається, як правило, блокадою артерій, що ведуть до мозку.

Хоча відомого єдиного препарату від інсульту не існує, єдиним схваленим науковцями лікуванням ішемічних інсультів є тканинний активатор плазміногену, який розчиняє згусток крові та покращує кровотік. Однак препарат зазвичай слід вводити протягом трьох годин після інсульту.

Нові дослідження вказують на те, що переливання крові може відбуватися поза цим обмеженим вікном часу – до семи годин – і все одно матиме позитивний вплив. Заміни 20 відсотків крові у миші було достатньо, щоб продемонструвати глибоке зменшення пошкодження мозку. У середньому доросла людина тримає в тілі близько шести літрів крові.

“Ідея полягає в тому, щоб змінити імунну відповідь, яка відбувається після інсульту”, – кажуть вчені.

Терапія при ішемічному інсульті
Терапія при ішемічному інсульті

“Імунна система не розпізнає багато з того, що відбувається при інсульті”, – кажуть вчені. “Ми дізналися, що інсульт просто не є мозково-судинною подією. Це подія всього тіла. І мозок, і тіло отримують сигнали про те, що щось відбувається в мозку, і коли імунна система реагує, намагаючись допомогти, це насправді погіршує результат. Тому, виймаючи кров і замінюючи її кров’ю тих, хто не переніс інсульт, ми отримуємо хороші результати “.

Зараз замісна терапія кров’ю є перевіреною стратегією, спрямованою на патологічні системні реакції при інсульті, кажуть дослідники, і може зменшити смертність хворих на інсульт.

Згідно з офіційною статистикою МОЗ України, щороку у країні відбувається до 100 000 інсультів. Менше 20% пацієнтів не виживають.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини