Відновлення після інсульту: корейські вчені знаходять нову можливу терапію

Дослідники з Кореї відкрили новий механізм для терапії підкіркових захворювань (інсультів). Тепер упор робитиметься не тільки на реабілітаційні заходи для хворих, а й на лікування новими препаратами.

За даними ВООЗ, щороку на нашій планеті на інсульт захворюють п’ятнадцять мільйонів чоловік. П’ять мільйонів з яких – вмирають, а ще стільки ж стають інвалідами.

Інсульт є однією з найбільш поширених причин смерті і сильно впливає на якість життя пацієнтів. Однак, незважаючи на його поширеність, прямих відновлювальних заходів після інсульту немає, і пацієнти покладаються тільки на реабілітацію.

Відновлення після інсульту

Інсульт виникає, коли кровопостачання переривається або зменшується через кровотечі в деякій частині мозку. Згодом клітини мозку починають помирати протягом декількох хвилин, викликаючи регіональне пошкодження головного мозку.

Крім того, інсульт призводить до втрати функції, званої діашішем, в інших областях мозку, пов’язаних з пошкодженої областю. Незважаючи на широкий клінічний інтерес, молекулярні і клітинні механізми діашішіса досі невідомі.

У новому дослідженні корейські вчені повідомили, що діашіш в корі головного мозку миші з підкірковим інсультом викликаний зниженням активності нейронів. Вони показали, що це залежить від патологічних змін астроцитів, найбільш поширеного типу клітин у мозку.

Вони також продемонстрували, що діашіз значно полегшується лікуванням KDS2010, який ефективно блокує синтез астроцитів. Розроблена тією ж групою, KDS2010 в даний час ліцензована для фармацевтичної компанії Neurobiogen.

Інсульт у літніх людей

Вони також повідомили, що реабілітаційні тренування тварин з інсультом були ефективними для відновлення рухової функції. Однак лікування з використанням KDS2010, супроводжуване реабілітаційними тренуваннями, значно знизило рухову недостатність внаслідок інсульту.

«Діашіз спостерігається при мігрені, гліобластомі, черепно-мозкової травми на додаток до інсульту. Це дослідження забезпечить новий терапевтичний підхід і до цих захворювань », – додають автори дослідження.

Популярне

Подібні новини