Дослідники розробили портативний пристрій для вимірювання біомаркери раку

Такий пристрій значно полегшить процедуру визначення, чи є у людини ця хвороба, чи ні.

Дослідники з McMaster and Brock universities створили прототип портативного пристрою для вимірювання біомаркери раку, проклавши шлях до домашнього моніторингу раку і поліпшивши доступ до діагностичних тестів.

Що це за пристрій

Пристрій працює так само, як монітори, які діабетики використовують для перевірки рівня цукру в крові, і може використовуватися в медичній клініці або будинку, і все це без лабораторних робіт, що значно спрощує процес перевірки крові на наявність ознак раку.

Користувач змішував краплю крові у флаконі з реактивною рідиною, потім поміщав суміш на смужку і вставляв її в пристрій, що зчитує. За лічені хвилини пристрій визначить антиген, який вказує на ступінь наявності раку.

Можливість збору такої інформації в домашніх умовах значно спростить повсякденне життя пацієнтів, а також дозволить отримувати точні та актуальні результати, якими вони зможуть поділитися з лікарями при формуванні догляду та лікування – і все це з меншими витратами для здоров’я.

Пристрій також дозволить пацієнтам продовжувати стежити за своїм здоров’ям після лікування.

Створення пристрою

Прототип був створений в результаті дослідницького співробітництва під керівництвом Лейли Солеймані з університета Макмастера, інженера-біомедицина і канадського кафедри досліджень мініатюрних біомедичних пристроїв, і Фен Лі з університета Брока, доцента хімії, який очолює лабораторію біоаналітичної хімії.

«Після комерціалізації цей пристрій змінить парадигму діагностики і прогнозу раку», – говорить Лі. «Оскільки цей пристрій набагато доступніше і зручний для користувача, ніж традиційні технології, пацієнти будуть з більшою охотою використовувати його, що може поліпшити клінічні результати і врятувати життя».

Подальші випробування пристрою

Доказова робота дослідників описана в статті, опублікованій в журналі Angewandte Chemie. Перед отриманням дозволів регулюючих органів, які дозволяють комерційне виробництво, винахід необхідно буде протестувати більш широко.

Пристрій для визначення ракових клітин
Мікроскоп

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини