Вчені довели: кішки і собаки в будинку знижують ризик розвитку алергії у дітей

Шведські вчені прийшли до висновку, що наявність вдома собак і кішок тісно пов'язане з розвитком у дітей алергії на шерсть і пилок в майбутньому.

Шведські вчені прийшли до висновку, що наявність вдома собак і кішок тісно пов’язане з розвитком у дітей алергії на шерсть і пилок в майбутньому. Виявилося, в сім’ях з домашніми вихованцями ця проблема зустрічається рідше. Крім того, вони з’ясували, що чим тварин більше, тим ризик менше.

Досить довгий час було прийнято вважати, що контакт малюків з хвостатими збільшує ймовірність появи алергії і астми. Пізніше з’явилася зворотна цьому теорія — при спілкуванні з чотирилапими в перший рік життя у дитини підвищується стійкість імунітету до алергенів.

На цей раз вчені з Гетеборзького університету вирішили провести більш показове дослідження, в якому брали участь 1278 дітей, з них 1029 у віці 7-8 років і ще 249 від 8 до 9 років. Було відомо про алергії їх батьків, наявність астми у них самих, а також точна кількість вихованців, які проживали разом з хлопчиками і дівчатками в одному будинку на початку їхнього життєвого шляху.

Дитина з кошеням

Виявилося, що у 49% дітей з першої вибірки і у 48% з другої імунна система агресивно реагувала на шерсть. У їх будинках не було кішок і собак. Учасники з однією твариною страждали від алергії в 43 і 35% випадків відповідно, а у тих з них, у кого було п’ятеро пухнастиків, взагалі не спостерігалося ні астми, ні алергічних проявів. Важливо відзначити, що зниження чутливості торкнулося також пилку.

З огляду на отримані результати, контакт з хвостатими в ранньому віці можна вважати корисним для імунітету, тому якщо хочете захистити свою дитину, не обмежуйте її спілкування з чотирилапими, а навпаки заведіть улюбленця.

Більш докладно про проведену роботу читайте в статті, опублікованій в міжнародному науковому журналі «PLOS One».

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини