Туя після зими стала жовта, як дерева восени: сусід Олег 42 роки працює лісничим – врятував мою красуню

Після зими багато садівників помічають, що туя втратила свій насичений зелений колір і пожовтіла. Це може викликати занепокоєння, але не поспішайте списувати дерево з рахунків.

Найчастіша причина жовтих гілок на хвойних деревах – опік від сонячних променів. У зимово-весняний період яскраве сонце активно випаровує вологу з хвої, а коріння ще не може відновити її баланс через замерзлий ґрунт. Щоб запобігти цьому в майбутньому, тую варто вкривати, але не плівкою чи спанбондом, а матеріалом, що пропускає повітря і світло.

Окрім сонячного опіку, є й інші причини пожовтіння рослини. Це може бути неправильний час посадки або пересадка на нове місце, хімічний опік коріння через талу воду з технічною сіллю, різноманітні хвороби чи навіть атака шкідників. Згадайте, що ви могли зробити “не так”. Проте, якщо коріння залишилося живим, тую можна врятувати, і вона поступово відновиться. Розпочнемо?

Садівники поділилися методом відновлення хвойних рослин після зими
Садівники поділилися методом відновлення хвойних рослин після зими

Перший крок – обрізка всіх засохлих і сильно пошкоджених гілок. Їх слід зрізати до здорової ділянки і замазати місця зрізів садовим варом. Це допоможе уникнути потрапляння інфекцій та шкідників, а також прискорить процес загоєння. Уражені частини потрібно обовʼязково (не забувайте, це важливо) утилізувати – спалити, щоб хвороби не поширювалися на інші рослини.

Якщо причина в опіках, допоможе рясний полив. Весною тую слід поливати не менше двох разів на тиждень, щоб рослина швидше оговталася після зневоднення. Якщо ж пожовтіння викликане хворобами або шкідниками, необхідна обробка спеціальними препаратами. Для знезараження зрізів садівники використовують 5% розчин мідного купоросу, куди ж без нього?

Садівники поділилися методом відновлення хвойних рослин після зими
Садівники поділилися методом відновлення хвойних рослин після зими

Також не забувайте обробляти інші хвойні, які ростуть поруч, оскільки інфекції можуть поширюватися “зі швидкістю світла”. Тому дійте швидко та підходьте до процесу відповідально, адже за правильного догляду, туя знову стане густою і зеленою. Головне – вчасно помітити проблему і надати рослині необхідний догляд. Бажаємо успіхів, у вас все вийде!

Популярне

Подібні новини