МОЗ хоче знизити прохідний бал для вступу до медвузів: нас будуть лікувати трієчники

МОЗ хоче знизити прохідний бал для вступу до медвузів — лікувати нас і наших з вами дітей будуть трієчники. Нестачу фахівців МОЗ збирається заповнювати на шкоду якості їх професійної підготовки.

МОЗ хоче знизити прохідний бал для вступу до медичних вузів на спеціальність «Педіатрія». Дуже скоро якість діагностики та лікування дітей, включаючи і онкохворих малюків, може істотно погіршитися, адже лікувати їх будуть в кращому випадку трієчники.

Українці неодноразово чули, що в країні не вистачає лікарів. Судячи з усього, МОЗ визначився зі стратегією поповнення кадрів. 9 липня на сайті міністерства з’явився проект наказу «Про критерії успішного складання тестових іспитів у 2020 році». У документі знижений поріг здачі «Крок-2», який майбутні медики здають на випускному курсі, до 50,5% правильних відповідей.

Учеба
Навчання

Варто відзначити, що «Крок-2» випускники проходять перед інтернатурою, де вже починають приймати своїх перших пацієнтів. В цей іспит входять професійно-орієнтовані дисципліни програми підготовки фахівців в області медицини:

  • 40% завдань терапевтичного профілю;
  • 20% хірургічного;
  • 15% педіатричного;
  • 12,5% гігієнічного;
  • останні 12,5% завдань по акушерству та гінекології.

Крім того, 13 липня на засіданні Медичної ради проходили обговорення необхідності зниження прохідного балу ЗНО з профільних предметів зі 150 до 130 балів, тоді як загальна шкала рейтингова і доходить до 200. Це стосується тих, хто збирається вступати на педіатрів.

Врач-педиатр
Лікар-педіатр

Якщо все це буде затверджено, то на вході до медичних університетів вишикуються черги випускників з п’ятірками по біології, але не за 5-бальною, а за 12-бальною шкалою. Звичайно, є ймовірність, що недолік шкільних знань студенти наздоженуть на перших курсах навчання у вузі, інших відрахують за результатами іспиту з основ медицини.

Але і тут не обійшлося без чергового «але» — цього іспиту немає в графіку на 2020-й. Виходить, що горе-студент продовжить навчання і дійде до випуску.

Врачи
Медицина

Особливо страшно за онкохворих дітей, оскільки дитячі онкологи — це педіатри, що пройшли після інтернатури додаткові спеціалізовані курси.

Такі лікарі приймають рішення, від яких залежить життя і смерть дитини, тому вони повинні бути кращими з кращих. МОЗ же підвищує кількість фахівців, а не їх якість і це одна з найбільш нагальних проблем вітчизняної охорони здоров’я.

Популярне

Подібні новини