Раніше кущі томатів гнулися під власною вагою, а потім дідусь із села навчив мене правильно їх пасинкувати

Пасинкування томатів – це дуже важлива процедура для отримання високоякісного врожаю. Вона сприяє здоровому росту рослин, але неправильне виконання цього процесу може знизити кількість плодів.

У цьому матеріалі досвідчені садівники розповіли, як правильно пасинкувати томати. Зокрема, важливо запам’ятати всього лише кілька головних правил.

Для садівників та городників із багаторічним стажем не секрет, що видалення пасинків необхідне не лише для правильного розвитку томатів, а й для якісного врожаю, оскільки молоді бокові пагони можуть забирати поживні речовини, призначені для плодів. Але, як виявилося, цю важливу процедуру багато садівників-початківці виконують із помилками, через що вони піддають культуру небезпеці.

Для того, щоб уникнути поширених помилок при пасинкуванні помідорів, потрібно запам’ятати певні правила. Найкраще позбуватися тих пагонів, які досягли хоча б п’яти сантиметрів у довжину. При цьому під час їхнього видалення слід залишати невеликий “пеньок”, в іншому разі пасинки знову з’являться.

Жодного стресу та неприємностей для томатів: дідусь із села показав, як правильно прибирати пасинки
Жодного стресу та неприємностей для томатів: дідусь із села показав, як правильно прибирати пасинки

Деякі городники починають одразу поливати томати після пасинкування, проте це тільки приносить шкоду рослинам, оскільки через підвищену вологість у свіжі зрізи може легко потрапити інфекція. У зв’язку з цим варто дочекатися моменту, коли “ранки” повністю висохнуть.

У процесі проведення процедури не рекомендується видаляти одразу велику кількість пасинків, оскільки рослина може зазнати стресу, через що в результаті припинить цвітіння, зав’язування та плодоношення. За один раз слід видаляти максимум 5 пагонів.

Якщо ви дослухаєтеся до наведених вище рекомендацій, то пасинкування піде томатам лише на користь, завдяки чому врожай буде рясним та якісним.

Корисні поради від досвідчених садівників:

У жодному разі не можна переходити від однієї рослини до іншої, не продезінфікувавши інструмент. Крім того, категорично забороняється користуватися рукавичками, які виготовлені з бавовняної тканини, адже це може призвести до швидкого поширення інфекції.

Популярне

Подібні новини