Ви точно могли чути, що зранку, коли людина ще нічого не їла, вона обов’язково має випити склянку теплої води. Можливо, ви навіть виконуєте таку пораду. Але яка в ній логіка? Одразу варто розуміти, що тепла вода — це не якийсь чудодійний засіб. Вона не допомагає худнути або щось лікувати. Тобто якщо у вас є зайва вага або певні проблеми, то треба використовувати інший підхід. Але загалом склянка теплої води зранку може бути корисною.
По-перше, вона стимулює перистальтику кишківника. Тобто ще до сніданку ви стимулюєте травну систему, а це особливо корисно для тих, хто іноді має проблему з закрепами. По-друге, після сну кількість рідини в організмі зменшується, тому її необхідно поповнити. А для цього немає нічого краще за звичайну чисту воду. Хоча дехто додає до неї лимон, мед або імбир. Чи буде такий ранковий напій корисним? І чи матиме він якісь переваги?

Що стосується лимона та лимонного соку, то з ним потрібно бути обачними. Якщо у вас є певні проблеми, як рефлюкс або гастрит, то такий ранковий напій зробить лише гірше. Для здорової людини лимонна вода буде корисною, бо стимулюватиме вироблення шлункового соку. А ще вона робить воду смачнішою та вітамінною. Головне не лити соку надто багато, бо якщо питимете таку воду щодня натщесерце, то ШКТ не подякує за це.
Мед та імбир також корисні. Перший має антиоксидантний ефект і також містить вітаміни. Але важливо його розчиняти саме у теплій воді, до 50°C. Якщо розмішаєте мед в окропі, то більша частина його користі просто зникне. Що ж стосується імбиру, то він покращує кровообіг і також “запускає” травлення. Всі ці добавки можна використовувати окремо чи разом. Також можна додавати до води дрібку кориці, яка стабілізує рівень цукру.