Після святкування Великодня українці завжди починають активно включатися в городній сезон. Але готуватися до нього краще заздалегідь. Перед 20 квітня клопотів й так з’явиться вдосталь, а потім буде Світлий тиждень, коли за фізичну працю зазвичай ніхто не береться. Тож варто подумати про те, що ви робитимете на початку травня, вже зараз. У першу чергу це стосується рослин, які варто буде висівати на грядках.
Серед перших кандидатів на посадку — морква та буряк. Для моркви важливий пухкий ґрунт без каменів — тоді коренеплоди виростають рівними та соковитими. Буряк же відчуває себе ідеально на ділянках, де минулого року росли бобові. За сезон вони покращили структуру ґрунту, що подобається коренеплодам. Обидві культури варто сіяти рядками на відстані 20-25 см, трішки заглиблюючи насіння.

Не варто забувати й про зелень: кріп, петрушка та салат — це база весняного городу. А ще їм не треба складний догляд, тож зайвого клопоту такі культури не створять. Головне — вчасно та гарно зволожувати грядки, і тоді ви отримаєте дуже щедрий врожай. Також можна посадити шпинат чи мангольд (листовий буряк). Так ви отримаєте цілий вітамінний “конвеєр”. А після зелені на грядки можна буде висадити інші культури.
Перша декада травня — оптимальний час для огірків, кабачків та гарбузів. Досвідчені городники радять класти на дно лунок компост та золу, щоб забезпечити рослини поживними речовинами. Важливо також дотримуватися схем посадки. Наприклад, огірки вимагають відстані 50-60 см між кущами, щоб кожна рослина мала достатньо простору для розростання. Кабачки та гарбузи теж не люблять густої посадки.

Томати та перець, які часто вирощують через розсаду, краще переносити на постійне місце після 10-15 травня. А поруч з ними досвідчені городники радять висаджувати базилік та календулу. Вони й самі по собі корисні, але на грядках з помідорами та перцями відіграють іншу роль. Перша перевага — природний захист від шкідників. Також багато городників зазначають, що календула та базилік покращують смак перців та томатів.