Колись у наших бабусь не було можливості відкрити каталог та замовити собі будь-які квіти з доставленням прямо додому за кілька днів. Тож доводилося обходитися тим, що давала природа. Тобто дикими квітами. Але крім декору вони виконували також практичні функції.
Тому сьогодні господарі свідомо обирають висаджування польових квітів у саду та на городі. Ці рослини століттями росли без участі людини, тому вони абсолютно невибагливі до догляду, можуть рости навіть без регулярного поливу та обприскування різноманітними препаратами.

Наприклад, волошка та королиця гарно ростуть навіть у посуху. Причому їх можна висадити на будь-яких ґрунтах, навіть на малопоживних, де троянди та пеларгонії просто не вижили б. Коріння у волошки та королиці дуже добре розгалужується, чим укріплює ґрунт.
Однією з головних переваг польових квітів є їхня привабливість для корисних комах. Бджоли, метелики, джмелі та інші “гості” будуть у вашому саду та на городі постійно. А це корисно й для інших рослин. А деревій та материнка також приваблюють сонечок, які знищують попелицю.

А ще багато дикорослих рослин мають практичну цінність. З листя кульбаби й кропиви можна робити салати та трав’яні чаї. Подорожник корисний при укусах комарів. З деревію можна робити оздоровчі настої. Головне — знати, які види безпечні, та збирати їх далі від дороги.
А ще польові квіти — це дуже красиво. Вони бувають різних кольорів та форм і не цвітуть “за графіком”, як сортові гібриди. Достатньо посадити у себе кілька видів диких рослин, і вони будуть радувати вас, розквітаючи поступово. А доглядати за такими квітами майже не потрібно, бо вони цього не люблять.