Що може бути простішим, ніж вирощування кропу на городі? Він же й сам проростає, де завгодно. А виявляється, що не весь кріп росте однаковим. Поки одні господині мають пишні кущики, яких вистачає не на одну страву, інші ходять та збирають з кожної рослини максимум кілька гілочок. Причин цьому може бути одразу декілька.
Почати варто з підготовки насіння. Не можна просто кинути його в ґрунт і чекати класного результату. В насінні кропу багато ефірних олій, через які рослини проростають повільно й нерівномірно. Тож насіння треба спершу “розбудити”. Найкраще для цього підходить замочування у теплій воді на добу. Причому воду протягом цього часу бажано змінити 4-5 разів, щоразу наливаючи теплу. Так насіння швидше “прокинеться” та буде готовим до росту.

Ґрунт теж має значення. Кріп любить пухку землю, багату на поживні речовини. Якщо ґрунт важкий і глинистий, кріп ростиме поганеньким. Найкраще готувати грядку заздалегідь: перекопати та додати трішки компосту. А ось свіжий гній не варто використовувати, бо він більше шкодить, ніж допомагає. Також потрібно добре зволожити землю. Але просто зволожити, а не перетворити її на болото, в якому майже нічого не хотітиме рости.
До речі, полив має бути не лише на початку. Зволожувати грядки з кропом необхідно регулярно. Чимало городників думають, що ця культура росте сама собою та не потребує догляду. Але це не так. Якщо вологи буде недостатньо, тоді кріп виросте жорстким та гірким. Але й переливати не треба, бо через це може гнити коріння.

Посів теж має значення. Якщо насіння розкидати занадто густо, кріп не зможе нормально розвиватися, його стебла тягнутимуться вгору, але кущистості не буде. Тому краще сіяти рідше або потім обов’язково прорідити сходи. Ті, що залишилися, отримають більше світла та поживних речовин і стануть міцними.