Яке добриво для городу можна назвати найкращим? Звісно ж, безплатне. Але хіба це можливо? Так, якщо замість того, щоб викидати органічні відходи ви збираєте їх та правильно використовуєте на грядках. Звичайні шкірки від бананів, яєчна шкарлупа чи залишки чаю містять мікроелементи, які можна легко перетворити на підживлення для городу. В банановій шкірці, наприклад, багато калію. Її можна порізати на дрібні шматочки, залити літром води та настоювати 2-3 дні. Таким розчином можна поливати помідори або перці раз на тиждень.
Яєчна шкаралупа містить кальцій, який потрібен більшості рослин. Спершу треба її висушити, потім подрібнити в порошок блендером, кавомолкою або ж звичайною качалкою для тіста. Після цього шкаралупу можна додавати в лунки перед висадкою розсади. Особливо вона корисна для перців та капусти. А якщо треба покращити дренаж і наситити ґрунт азотом, то в нього можна додавати кавову гущу у співвідношенні 1:10.

Трав’яні настої також ідеальні для органічного землеробства. Кропива, кульбаба чи навіть бур’ян з грядок — все це може стати добривом. Треба залити їх водою у співвідношенні 1:3 та залишити на тиждень. Після цього процідіть настій та розведіть його 10 частинами чистої води перед використанням. Цим розчином можна поливати кабачки й огірки. Також до настою можна додавати цибулеве лушпиння (по 50 г на кожні 5 л води).
Навіть вода після варіння овочів може стати добривом. Картопляна, морквяна чи бурякова рідина багата на крохмаль та мікроелементи. Охолодіть її, розведіть чистою водою 1:2 та використовуйте для поливу клумб чи кімнатних квітів. А зібраний з пічки попіл можна використовувати, щоб “нагодувати” городину калієм та фосфором. Стакан попелу на 10 л води — і через добу у вас буде чудовий полив для ягідних кущів.