Більше не купую магазинну бринзу, бо готую її сама своїми ж ручками: виконую лише 8 “незамислуватих” кроків

Бринза - це м'який сир, який має чудовий смак і здатність додавати родзинку до будь-якої страви. Цей сир широко використовується в кухнях різних народів, від Балкан до Близького Сходу.

Приготувати домашню бринзу не так складно, як може здатися на перший погляд, і для цього можна використовувати прості інгредієнти, які знайдуться в будь-якій кухні. Ось як це зробити.

Інгредієнти:

  • 4 л молока (найкраще використовувати домашнє, але підходить і магазинне, з мінімальним вмістом добавок)
  • 1/4 ч. л. сичужного ферменту або лимонної кислоти (якщо немає ферменту, можна використовувати лимонну кислоту або оцет для зсідання молока)
  • 1/2 ч. л. солі
  • 1-2 ст. л. води (для розчинення сичужного ферменту або лимонної кислоти)

Приготування:

Кухарі розсекретили простий рецепт домашньої бринзи
Кухарі розсекретили простий рецепт домашньої бринзи

Підготовка молока

Налийте молоко в каструлю і поставте на середній вогонь. Підігрівайте його до температури 35-40°C. Це дуже важливий крок, оскільки молоко не повинно закипати, але має бути теплим, щоб ферменти могли розпочати процес коагуляції.

Додавання сичужного ферменту або лимонної кислоти

Якщо ви використовуєте сичужний фермент, розчиніть його в 1-2 столових ложках води. Якщо ж вибір припав на лимонну кислоту, розчиніть її у невеликій кількості води (приблизно 1 ч. л. на 100 мл води). Повільно додайте розчин у тепле молоко, постійно помішуючи.

Після додавання ферменту або кислоти вимикайте вогонь і залиште молоко на 40-60 хвилин, щоб воно згорнулося. Ви повинні побачити утворення згустку – молоко розділиться на сироватку і тверду частину.

Нарізка згустку

Коли молоко перетвориться на згусток, за допомогою ножа наріжте його на невеликі кубики, розміром 1-2 см. Це дозволить сироватці швидше відокремитися від сиру.

Теплова обробка

Після того як згусток порізаний, поставте каструлю знову на невеликий вогонь і обережно нагрівайте до 40-45°C. Періодично помішуйте, щоб згусток не прилипав до стінок. Через 10-15 хвилин сироватка почне відокремлюватися.

Відціджування сироватки

Використовуючи марлю або дрібне сито, обережно відцідіть сироватку, залишивши лише тверду частину – сир. Ви можете зберегти сироватку для приготування супів або інших страв.

Промивання сиру

Промийте отриману масу холодною водою, щоб зупинити процес коагуляції. Це також допоможе зробити сир більш ніжним і м’яким.

Кухарі розсекретили простий рецепт домашньої бринзи
Кухарі розсекретили простий рецепт домашньої бринзи

Формування та соління

Готовий сир можна покласти у форму для сиру або просто викласти на марлю, щоб він стікав. Додайте сіль за смаком і добре перемішайте. Після цього можна поставити сир у форму під прес, щоб він набрав потрібної щільності.

Витримка

Оставте бринзу на кілька годин або на ніч у холодильнику, щоб вона набула потрібної консистенції. Якщо вам подобається більш м’яка бринза, можна відразу її вживати. Якщо хочете, щоб вона стала більш твердою – дайте їй постояти кілька днів.

Популярне

Подібні новини