Є наукове пояснення тому факту, чому люди “смикаються “, коли засинають

Це явище названо так по відношенню до гіпнагогічному стану - перехідному періоду між неспанням і сном. Гіпнагогічні поштовхи, також широко відомі як тремтіння або початок сну.

Судома м’язів може бути спонтанною або ж може бути викликана звуком, світлом і іншими зовнішніми подразниками. Одні люди повідомляють про гіпнотичні поштовхи, які їх відвідують разом з снами або відчуттям падіння.

Тремтіння на початку сну досить поширене, багато експериментів показують, що у 60-70 відсотків населення світу вони є. Багатьох людей можуть відвідувати нічні гіпнотичні поштовхи, коли вони навіть не підозрюють про це, так як посмикування часто залишаються без спогадів, особливо якщо вони не викликають пробудження.

Солодкий сон

Дослідники вважають, що стрес, занепокоєння, втома, недосипання і навіть кофеїн, можуть провокувати частоту і тяжкість судом, але на даний момент доведених точних причин судом не існує. Психологи і фахівці з поведінкової медицини стверджують що, інтенсивне фізичне навантаження або активність перед сном також можуть сприяти появі гіпнотичних посмикувань.

Дослідники також не впевнені, чому відбуваються гіпнотичні ривки, але існує кілька теорій.

засипання
Засипання

Одна з гіпотез свідчить, що гіпнотичні поштовхи є природною частиною переходу організму від неспання до сну і відбуваються, коли нерви розслаблюються під час цього процесу.

Інша популярна ідея полягає в більш еволюційному підході до гіпнотичних рефлексів, що пояснює, що судоми – це древній рефлекс приматів для розслаблення м’язів під час сну – мозок по суті невірно інтерпретує розслаблення як ознаку того, що сплячий примат випадає з дерева, і змушує м’язи швидко реагувати .

Популярне

Подібні новини