Різний тиск на правій і лівій руці: причини та наслідки

Різний тиск на правій і лівій руці буває як нормою, так і патологією. Розбираємося, в яких випадках важлива консультація лікаря, а також чим може бути викликане це явище.

Різний тиск на правій і лівій руці може бути як нормою, так і патологією. Як правило, більшість людей вимірює показник тільки на одній руці, проте це не зовсім вірно і причина в наслідках для здоров’я, якщо вчасно не приділити проблемі уваги.

З чим пов’язана різниця в тиску

  1. Хвилювання. Під час процедури можливе невелике хвилювання, яке заспокоюється до моменту вимірювання на іншій руці.
  2. Порушення кровообігу, включаючи і стани внаслідок атеросклерозу.
  3. Більш розвинена мускулатура на одній з рук, як правило, на головній працюючій.
  4. Анатомічні особливості, особливо це стосується людей, що займаються фізичною працею.
Тонометр
Тонометр

Як вона проявляється

Іноді ця різниця ніяк себе не проявляє, а виявити її можна тільки при регулярному вимірі. Якщо говорити про характерні симптоми, то звертайте увагу на наступні:

  • шум у вухах;
  • запаморочення;
  • швидка стомлюваність і слабкість;
  • холод в пальцях;
  • зниження реакції.

Наслідки

Дані медичних досліджень доводять, що різниця в тиску в 10 мм рт. рт. між правою і лівою руками в 2,5 рази підвищує ризик розвитку судинних захворювань кінцівок.

Якщо це число доходить до 15 мм. рт. ст. і вище, в 1,5 рази збільшується ймовірність настання інсульту та інших уражень судин головного мозку, а смертність від недуг серця у таких людей зростає відразу на 70%.

Нарушение мозгового кровообращения
Порушення мозкового кровообігу

Коли варто звернутися до лікаря

При різниці до 10 міліметрів ртутного стовпчика причин турбуватися немає, чого не скажеш про показник в 15-20 одиниць. Тоді варто проконсультуватися з терапевтом, який проведе діагностику і призначить відповідне лікування або ж направить пацієнта до більш вузького спеціаліста — кардіолога, невропатолога чи судинного хірурга.

Популярне

Подібні новини