Голосіївський район Києва, в складі якого знаходиться елітна Конча – Заспа, попав під карантинні обмеження. На території була знайдена безпритульна кішка, у якої клінічно підтвердили сказ.
7 серпня на чоловіка напала безпритульна кішка, яка жила на території одного з будинків в Конча – Заспі, та вкусила його. Згодом труп кішки був доставлений в лабораторію і клінічний аналіз підтвердив випадок сказу у тварини. Наразі потерпілий отримує лікування антибіотиками в одній зі столичних лікарень.
Держпродспоживслужба в місті Києві учора офіційно підтвердила випадок зараження тварини. “Лісопаркові масиви Голосіївського району вважаються загрозливими зонами, прилеглими до територій “закритих” на карантин” – повідомили у Службі.
Сказ
Інфекція сказу викликається вірусом сказу. Вірус поширюється через слину заражених тварин. Заражені тварини можуть поширювати вірус, кусаючи іншу тварину чи людину.
У рідкісних випадках сказ може поширюватися, коли заражена слина потрапляє у відкриту рану або слизові оболонки, наприклад, у рот або очі. Це може статися, якщо інфікована тварина облизує відкритий поріз на шкірі.
Профілактика сказу
Щоб зменшити ризик зараження сказом:
- Робіть щеплення вашим домашнім тваринам. Кішок та собак можна вакцинувати проти сказу. Запитайте у ветеринара, як часто ваші домашні тварини повинні робити щеплення.
- Вигулюйте домашніх улюбленців на повідку. Тримайте своїх домашніх улюбленців на повідку і контролюйте їх, коли вони знаходяться на вулиці. Це допоможе запобігти контакту ваших вихованців з безпритульними тваринами.
- Повідомте про бродячих тварин місцевим органам влади. Зателефонуйте до місцевих службовців з контролю над тваринами чи інших місцевих правоохоронних органів, щоб повідомити про бродячих собак та котів.
- Дикі тварини із сказом можуть здатися людям нестрашними. Але кожна безпритульна тварина може нести потенційний ризик вашому здоров’ю, тому тримайтеся від безхатьків подалі.