У своїй роботі вчені описують своє дослідження результатів численних клінічних випробувань, що включали тестування методів лікування інфекцій верхніх дихальних шляхів, та що вони дізналися з отриманих даних.
За останні кілька років медичне співтовариство стало насторожено, коли бактерії виробили стійкість до антибактеріальних препаратів. Деякі дослідження виявили, що зловживання такими ліками є причиною цьому. Особливу стурбованість викликають антибактеріальні методи лікування деяких лікарів для хвороб, які, ймовірно, не допоможуть. Одним із таких випадків часто є інфекції верхніх дихальних шляхів, переважна більшість з яких спричинені вірусами, а не бактеріями. Через такі випадки вчені шукали інші засоби проти цих інфекцій, і одна терапія, зокрема, почала виділятися: мед.
Дані свідчать про те, що мед можна застосовувати для лікування застуди взагалі та кашлю зокрема – люди використовують його як терапію вже тисячі років. У цих нових зусиллях дослідники розглядали результати численних клінічних випробувань, які перевіряли ефективність терапії проти інфекцій верхніх дихальних шляхів. Загалом команда вивчила дані 14 клінічних випробувань, в яких брали участь 1761 пацієнт.
Аналізуючи дані всіх дослідів разом, дослідники виявили, що випробування включали дослідження практично всіх традиційних засобів, таких як ліки від нежитю та синусів, а також антибіотиків та меду. Вони виявили, що мед виявився найкращою терапією серед усіх перевірених. Окрім доведення більш ефективного лікування кашлю (на 36 відсотків краще зменшує кількості кашлю і на 44 відсотків краще знижує вираженості кашлю), це також призвело до скорочення середньої тривалості зараження на два дні.
Дослідники відзначають, що причина, що мед працює як лікування інфекцій верхніх дихальних шляхів, полягає в тому, що він містить перекис водню – відомого вбивці бактерій – що також робить його корисним як місцеве лікування від порізів та подряпин. Мед також має правильну консистенцію – його товщина діє на покриття рота та горла, заспокоюючи роздратування.