Свіжовичавлені соки: чим вони корисні і кому їх пити протипоказано?

Високоякісні свіжовичавлені соки багаті вітамінами і можуть поліпшити загальне самопочуття, а також позбавити від деяких захворювань. Але вони теж мають протипоказання.

Соки багаті вітамінами, вони можуть замінити чай, каву і газовані напої. Деякі люди вважають за краще вживати соки під час дієти, а не обідати або перекушувати. Діти старше 4 місяців також можуть вживати соки. Ще свіжі соки використовуються для профілактики і лікування деяких захворювань, а також для очищення організму від токсичних речовин.

Свіжовичавлені соки сприятливо впливають на організм людини при помірному вживанні. Вживання соку і ігнорування ознак того, що ваше тіло викликає у вас болі в животі, запаморочення і нудоту, можуть викликати серйозні проблеми зі здоров’ям. В такому випадку сік може виявитися отруйною речовиною, що руйнує ваше здоров’я.

Рекомендації по використанню

Сік потрібно пити відразу після приготування (він зберігається в холодильнику не більше 8 годин). Тільки буряковий сік можна зберігати у відкритому посуді і в холодному місці, правда не більше 2 годин.

Сік треба пити між прийомами їжі. При вживанні разом з їжею він може викликати здуття живота і погіршити перетравлення їжі.

Рекомендується пити сік до полудня, так він підвищить рівень енергії на весь день. Сніданок повинен включати складні вуглеводи, такі як каша або хліб, а також прості, такі як фрукти або соки.

Не пийте сік натщесерце, щоб не пошкодити слизову шлунка.

Нефільтрований сік набагато корисніше фільтрованого. Він містить харчові волокна, які покращують роботу кишечника і зберігають його протягом більш тривалого періоду часу через повільний виробництва глюкози.

Протипоказання

Годуючим матерям не слід пити соки з цитрусових, буряка і граната а також соки з винограду, капусти і яблука, що викликають процеси бродіння. Вживання таких соків може викликати у немовлят запори і спазми шлунку.

Лимон, яблуко, брусниця і журавлина містять органічні кислоти, які посилюють гастрит і виразку шлунка.

Соки не можна вживати людям з непереносимістю глюкози, оскільки це може порушити обмін речовин і підвищити концентрацію глюкози в крові.

Соки, що володіють послаблюючою дією, слід розбавляти і повільно пити невеликими порціями. Їх не можна вживати людям, схильним до діареї.

Агресивну дію соку на зубну емаль можна зменшити, якщо використовувати соломинку і після прийому полоскати рот.

Ліки не можна приймати разом з свіжовичавленим соком, оскільки вони містять речовини, які можуть зменшувати або посилювати дію деяких ліків на організм людини. Наприклад, грейпфрут містить нарингин, який порушує розпад деяких ліків в печінці і може викликати отруєння.

Ягідні, овочеві, стеблові та фруктові соки корисні, якщо їх вживати в помірних кількостях і з урахуванням певних індивідуальних особливостей. Надмірне вживання соків, дотримання сокової дієти і ігнорування медичних рекомендацій завдадуть шкоди вашому здоров’ю.

Свіжовичавлений сік
Свіжовичавлений сік

Популярне

Подібні новини