Зараз правильне харчування є трендом в усьому світі, адже всі хочуть бути здоровими. При цьому одним з перших правил корисного раціону є виключення з нього цукру. Звичайно, відмовитися від солодкого повністю неможливо, адже він входить до складу дуже багатьох продуктів.
З огляду на це, Всесвітня організація охорони здоров’я радить перестати додавати цукор в чай і каву, не пити солодку газовану воду, а також по максимуму обмежити вживання випічки. У нашій сьогоднішній статті ми розповімо, що з вами станеться, коли ви це зробите.
1. Стабілізується вага
При введенні обмежень на солодке ви помітите, що вага поступово почне йти. Справа навіть не в тому, що цукор сам по собі калорійний. Просто в основному він міститься в висококалорійній їжі, включаючи фастфуд, молочні десерти, кондитерські вироби і таке інше. Без перерахованого вам стане набагато легше худнути природним чином.
2. Пропаде відчуття млявості
Цукор є джерелом глюкози, необхідної організму для поповнення енергії. Коли її рівень низький, людина швидше втомлюється, відчуває загальмованість і навіть може втратити свідомість. Точно так же небезпечний і високий вміст цукру в крові, що може призвести до серйозних порушень метаболічних процесів.
3. Налагодиться робота кишечника
Коли ваш мозок, а разом з ним і ви отримуєте задоволення від чергових солодощів, все навантаження по його переробці лягає на ШКТ. Саме в кишечнику відбувається розщеплення цукру, якщо ж його буде занадто багато, від цього почне страждати робота всіх органів шлунково-кишкового тракту. Замінивши солодке на продукти з клітковиною, ви будете здивовані, наскільки чітким став травний процес в вашому організмі.
4. Ви дізнаєтеся, яка насправді іжа на смак
Ви вважаєте, що розбираєтеся в каві, при цьому завжди п’єте їїз яким-небудь тістечком? Або може ви ретельно і довго вибираєте чай, а потім кладете в нього пару ложок підсолоджувача? Через це справжній смак напоїв ви не відчуваєте. Звичайно, спочатку буде незвично і навіть «несмачно», але чи вистачить всього лише два тижні, щоб ви звикли і згадували цукрове минуле з жахом.
5. Пропаде постійне бажання з’їсти щось солоденьке
Як не дивно, проте цукрова залежність за механізмом дії нічим не відрізняється від наркотичної. Ви з’їли шматочок шоколадки, мозок отримав дозу насолоди і ось ви вже тягнетеся за наступною плиткою. Виправити це можна стандартним методом — змініть свій раціон. Згодом тяга до цукру гарантовано зменшиться.