Ці черевоногі молюски з’їдають все, що трапляється на їхньому шляху. Крім того, слід, який вони залишають після себе, також продовжує руйнувати під собою верхній шар листя та навіть плодів, які мали б зберігатися до самої весни.
Чим же можна позбавитися цього шкідника?
Господиня розповіла, як гуманно можна прогнати із саду слимаківІснує п’ять видів захисту рослин від слимаків: мідь, колючі гілки, яєчна шкарлупа, певні рослини та приманки. Давайте по черзі розглянемо кожен вид захисту.
Давно помітили, що слимаки не переносять контакту з міддю. Річ у тім, що коли таке відбувається, то молюск відчуває на собі щось на кшталт шоку від ураження електричним струмом. А раз так, то є сенс прокласти мідну стрічку, або мідну сітку, створюючи бар’єр для рослин.
Найпростішим народним способом захисту є огорожа рослин колючим гіллям. Розкладіть чагарники навколо рослин як бар’єр і слимаки не зможуть дістатися ласощів.
Звичайна яєчна шкарлупа може зіграти роль бар’єра. Вона так, як і гострі гілки не пропустить шкідників до рослин. Оскільки слимаків найбільше буває навколо основи рослини, той розкласти шкарлупу потрібно теж навколо основи.
А ще рослини, які не переносять слимаки. Це ті, що виділяють пряні аромати, які відлякують таких гостей, як слимаки. Що ж то за рослини? Перше місце серед них займає полин, за нею — розмарин, аніс та фенхель.
Тому посадіть такі рослини у себе на городі, не пожалкуєте. Далі по ефективності можуть бути приманки. Їх роблять таким чином, щоб слимаки забралися туди, а ви, як побачите, що їх зібралося досить багато, зберіть та позбудьтеся них.
Приманками може бути, на приклад, купа листя салату у вологому куточку городу, старий кусок шиферу або товста чорна плівка.
Тепер ви знаєте, що робити. Хай щастить!