Зібрала не одне відро моркви, а сусідка підказала, як її зберегти до наступного врожаю: супер спосіб

Дотримуючись цих простих порад, ви зможете зберегти ваш врожай моркви свіжим і смачним на довгий час та радувати натуральними вітамінами всю свою родину.

Збереження свіжості зібраної моркви – це важливий аспект, якщо ви хочете насолоджуватися врожаєм довго. Існує безліч порад з цього приводу. Ми ж зупинимося на двох.

Загальні поради

Очистіть моркву від бруду
Очистить моркву від бруду

Очистить моркву від бруду

Перед зберіганням необхідно ретельно очистити моркву від бруду та залишків ґрунту. Це допоможе запобігти гниттю та збільшить термін зберігання.

Видаліть зелене листя

Відріжте зелене листя від стебел моркви. Листя може споживати вологу та поживні речовини, що, своєю чергою, прискорить погіршення коренеплодів.

Перевірте на пошкодження

Уникайте зберігання моркви з пошкодженими або гнилими ділянками. Вони можуть швидко поширювати гниль і зіпсувати всю партію.

Спосіб 1. Зберігання у холодильнику

Для зберігання в овочевому відсіку холодильника, необхідно вимити та витерти коренеплоди.

Моркву найкраще зберігати в холодильнику або морозильній камері за температури близько 0°C. Уникайте зберігання поблизу фруктів, оскільки вони виділяють етан – газ, який може прискорити в’янення моркви.

Відріжте зелене листя від стебел моркви
Відріжте зелене листя від стебел моркви

Якщо плануєте зберігати у морозилці, то спочатку вимиту та почищену моркву наріжте на шматочки, а потім обдайте їх окропом. Це збережіть її структуру, смак та колір. Надалі моркву треба охолодити та розкласти по пакетах чи контейнерам.

Регулярно перевіряйте запас моркви та видаліть будь-які коренеплоди, які почали псуватися, щоб запобігти поширенню гнилі.

Спосіб 2. Зберігання в підвалі або гаражі

Спочатку оберіть ящик чи контейнер, дотримуючись наступних порад:

  • Контейнери та ящики мають бути вентильованими, щоб забезпечити постійний рух повітря всередині. Це допомагає запобігти скупченню вологи, яка може спровокувати гниття моркви. Ви можете вибрати контейнери з отворами або легко проникною кришкою.
  • Розгляньте використання піддонів або лотків під контейнерами (ящиками). Це запобіжить прямому контакту моркви з підлогою і допоможе уникнути небажаної вологи.
  • Використовуйте контейнери з достатнім об’ємом, щоб моркви могли лежати в один шар, без пересипання одна на одну. Це допоможе уникнути пошкоджень і зминання коренеплодів.

Моркву також можна зберігати в тирсі або піску

Перед укладанням моркви в ящик, оберніть кожен коренеплід сухим папером або газетою. Це запобіжить надто швидкому випаровуванню вологи з моркви, а також допоможе унеможливити безпосереднє зіткнення коренеплодів один з одним.

 

Популярне

Подібні новини