Столітник, ви, мабуть, знаєте під іншою назвою — алое. Рослина складається з 96% води, але 4% – це кальцій, залізо, мідь, натрій, хром, калій та таке інше. В ньому присутні всі вітаміни групи B та різні амінокислоти, насичені жири та антимікробні речовини. Все це робить алое унікальним лікарем.
Як використовувати алое для лікування різних хвороб
Перш ніж приготувати з алое ліки, його потрібно підготувати, тому що біостимулятори, які чинитимуть лікування, утворюються не одразу у рослині. Для цього відрізані листи рослини потрібно протримати у холодильнику 2 чи 3 тижні у фользі або плівці. Використовують з лікувальною метою загалом сік або м’якість.
У період настання холодної погоди актуальними стають ліки проти нежитю, кашлю та засоби для зміцнення імунної системи організму людини. Отже, від нежитю у кожну ніздрю потрібно закапувати 2-3 краплі соку алое не менше ніж тричі на день.
Від кашлю сік рослини необхідно змішати з медом у рівних частинах та приймати це тричі на день по 1 столовій ложці за 20 хвилин до початку вживання їжі.
Для укріплення імунітету варто приготувати таку суміш: візьміть 50 г волоських горіхів, 100 мл соку алое, 30 мл лимонного соку, 30 мл меду. Все це разом пропустіть через м’ясорубку, подрібнювач або перебийте блендером. Приймати рекомендують 3 рази на день по 1 столовій ложці дорослим та по 1 чайній ложці дітям.
Використовують алое й для поліпшення зору. Для цього тричі на день приймають сік рослини по 1 чайній ложці.
Якщо у вас відкрилася рана, то для її загоєння використовують шкірку з листа, яку прикладають до рани на 30 хвилин 3-4 рази на день.
Втім, не варто забувати, що будь-які ліки мають протипоказання, тому перед початком лікування варто порадитися зі своїм лікарем.