Річ у тім, що до зимівлі готуються не тільки фруктові дерева вашого саду, а й ті шкідники та збудники хвороб, що оселилися та паразитували весь минулий сезон.
Найбільша кількість таких небажаних мешканців обрала для себе місцем зимівлі кору дерев. Наприклад, кільчасті шовкопряди, зимовий п’ядун, яблуневі мідяниці, попелиці, а також спори грибів, мох та лишайники. Ось чому так важливо, поки ще є час, зайнятися очищуванням кори дерев.
Важливим моментом у цьому є неприпустимість попадання всього, що буде зчищено, на відкритий ґрунт під деревом. Для цього перед початком очищення навколо дерева потрібно розстелити плівку або полотно. Потім все, що буде на підстілці потрібно буде спалити.
На цю підстілку металевою щіткою відшкрібають стару відсталу кору, а разом з нею й шкідників, що ховаються в ній. Замість щітки можна використовувати спеціальний шкребок, але робити це потрібно обережно, щоб не пошкодити молоду деревину. Після того, як весь непотріб буде зчищено, необхідно буде обробити стовбур дерева таким розчином: у 10 л води розчиніть 2-3 кг свіжо гашеного вапна й 300 г мідного купоросу.
Окрім стовбура прекрасною оселею для шкідників є опале листя, що під деревами, та листя, що не впало вчасно з дерев. Тому варто прибрати все, що лишилося на деревах, у тому числі й гнізда з гусінню, які часто можна прибрати лише за допомогою вирізання секатором разом з частиною гілки. Вкрай необхідно зібрати листя під деревами, а ґрунт під ними перекопати, не розбиваючи грудки.
Після того ретельно обробіть карбамідом кожне дерево та кущі: 300 г (а якщо дерева значно ушкоджені, то 500-700 г) на 10 л води.