Коли господар бачить, що листя на рослині в’януть та жовтіють, то він підозрює, що їй не вистачає калію. Але симптоми нестачі калію майже такі самі, як і нестачі кальцію. То як же бути?
Спеціалісти стверджують, що кальцію зазвичай не вистачає рослинам, які ростуть у теплицях на одному місці з року в рік. Крім того, на нестачу кальцію страждають томати, огірки, перці й таке інше, якщо ви обрізаєте їхнє листя, бо при цьому ви разом з листям забираєте й кальцій з рослини. Ось чому після обрізання рекомендується внести кальцій у вигляді крейди, вапна, доломітового борошна обов’язково загашеними оцтом для більш легкого засвоювання кальцію рослинами. Наприклад можна зробити таку суміш:
2 столові ложки доломітового борошна з’єднати з 200 мл столового 9% оцту. Після того, як через певний час зупиниться реакція, можете вважати, що розчин готовий.
А як по зовнішньому вигляду визначити чого не вистачає рослині?
Річ у тім, що при нестачі кальцію жовтіє та має ознаки некрозу найдальше молоде листя. Оскільки речовина до них не доходить вони можуть закручуватися. Отже, полив та регулярне провітрювання теплиці є обов’язковими. І якщо ви, визначивши неправильно та вирішивши, що проблема у нестачі калію почнете підживлювати калійним добривом, то помітите, що у рослини активно розвивається вершинна гнилизна.
Коли ви бачите, що доросле листя рослини пожовтило по всьому периметру наче крайовий опік, то знайте, що це нестача калію і потрібно підгодувати рослину саме калієм.
Також у рослин, наприклад, у помідорів, ви можете побачити на листі жовті плями. Це говорить про нестачу магнію.