Гриби на брусках
Читачі розповідають про вирощування опеньок на брусках осики, вільхи або берези. Для цього на при кінці літа дерев’яні бруски спочатку замочують у воді, а потім в них роблять дрилем отвори на відстані 3-4 см. Потім розкладають у них міцелій, який закорковують вологим мохом. Далі бруски збирають у великі пакети, у яких попередньо роблять отвори для циркуляції повітря. Пакети підвішують десь у коморі, а коли нитки міцелію стануть 2-3 см довжиною, то на ділянці викопують неглибокі траншеї, викладають в них бруски міцелієм доверху. Навколо сиплють тирсу, а зверху – землю шаром в 4 см. Поливають та накривають мульчею. Навесні мульчу прибирають, протягом періоду зростання грибів слідкують за тим, щоб земля не пересихала, а в середині літа збирають врожай.
Як розвести гриби з капелюшків
У того, в кого на ділянці ростуть берези, осики чи інші листяні дерева мають шанс створити грибну поляну красноголовців та підберезовиків. Для цього осінню можна зібрати капелюшки грибів у лісі, скласти їх у відро, залити відстояною водою, а потім додати цукор. Після того, як цукор розчиниться, потрібно руками все перетворити на густу масу, яку потім просто вилити навколо дерев, попередньо знявши під ними дерен. Цим дерном вилиту масу потрібно вкрити. Раз на 4-5 днів гриби потрібно поливати. Влітку можна отримати не поганий врожай грибів.
Також діляться грибники способом поселити на власній ділянці боровиків. Для цього у лісі викопують грибниці та збирають перезрілі боровики, які спочатку заливають у відрі дощовою водою на добу, а потім перемішавши та процідивши, тією водою поливають землю під деревами. Туди висаджують грибниці та накривають їх дерном. На зиму потрібно вкрити їх опалим листям.