На що ж зараз варто звернути свою увагу садівнику? Подивіться на те, у якому стані ви збираєтесь залишити на зиму багаторічні квіти та хвойні. На передодні снігопадів пагони таких рослин краще зав’язати мотузкою, щоб важкі пласти снігу їх не зламали та не пошкодили. Знавці також радять зрізати у пізньоквітучих багаторічників стебла та зробити з них каркаси для укриття троянд. Можна також покласти їх під кущами для того, щоб накопичувався там сніг, а значить коріння будуть краще захищені від морозів.
Якщо у вас ростуть рододендрони, то їх треба загородити щитами з дерева, картону та іншого матеріалу на випадок, коли відлиги посприяють занадто ранньому зростанню рослини.
На при кінці листопаду вже досить морозно, тож самий час вкрити троянди: накидайте на них ялинові лапи, обов’язково перед цим підгорніть кущі з перегноєм або компостом.
Якщо погода сприяє, то ще не пізно побілити дерева, обрізати зламані гілки, прибрати хворі плоди та гнізда шкідників.
Також зараз у вас є шанс подбати про захист дерев від гризунів. Варто надягнути пластикові сітки на стовбури або обмотати їх старими колготками чи ялинковими лапами. Можете також розкидати біля дерев приманки.
Якщо сильний мокрий сніг накриє дерева, то, наскільки можливо, струсіть його з пагонів, щоб уникнути їхнього пошкодження.
При створенні снігової кірки, щоб не було ризику випрівання рослин, її необхідно зруйнувати. Для цього прямо по її поверхні потрібно розкидати аміачну селітру, яка не тільки зруйнує кірку, а й навесні стане добривом.
Хочемо попередити стосовно льоду, який може обліпити гілки. Не збивайте його, а дочекайтеся, коли він розтане, інакше замість допомоги деревам ви зробите лише шкоду, зламавши пагони.