Аби в майбутньому отримати щедрий врожай домашніх овочів, важливо заздалегідь потурбуватись про те, аби вчасно їх висадити. Лютий – ідеальний час почати вирощувати овочі для майбутнього сезону. Деякі з культур, про які ми вам розповімо, можна дуже просто та успішно вирощувати прямо на своєму підвіконні, не поспішаючи переселяти їх у звичне середовище. Редакція “Добрих новин” розповідає, що краще посадити вже в останньому місяці зими, щоб насолоджуватися свіжим врожаєм вже навесні.
Які овочі сіяти на розсаду у лютому
Помідори – невіддільна частина українських городів. Ви можете легко самостійно виростити розсаду томатів прямо на вікні вашої кухні, потрібно лише забезпечити рослині достатнє освітлення. Обирайте низькорослі сорти, які зекономлять простір. Для початку треба попередньо замочити насіння в солоній воді і відібрати сильні – викидайте те насіння, що плаває на поверхні. Покладіть насіння у розчин марганцівки на пів години. Таку процедуру виконують для того, аби отримати міцну розсаду і захистити рослину від захворювань. Посаджене на глибину півтора сантиметра насіння помідорів, регулярно поливайте.
Огірки – це непримхливі овочі, які не потребують великого простору для того, аби спокійно рости. Вони чудово виростають на вікні, а вже незадовго після посадки ви отримуєте перший власний урожай. Експерти радять обирати гібридні сорти, яким не потрібне запилення. Оберіть ранньостиглі огірки. Обробляти насіння перед посів потрібно так само, як ви це робили з томатами. Сіяти культуру потрібно на глибину не менш як півтора сантиметра у попередньо підготовлену місткість. Після посіву потрібно регулярно поливати розсаду, щоб уникнути пересушування ґрунту.
Для того, аби самостійно виростити розсаду редиски, потрібно використовувати достатньо широку місткість, висота якої складає не менш як 20 сантимерів. Це потрібно для того, аби майбутній коренеплід міг спокійно розвиватись. Насіння редису потрібно обов’язково залишити у воді щонайменше на пів години, перш ніж сіяти його у землю. Далі розмістіть насінини на відстані до 7 сантиметрів одне від одного, а потім – полийте ґрунт теплою водою.