З одного куща зберете ціле відро: 3 сорти буряка, які дають найвищий урожай. Не кормові, а солоденькі

Серед усього розмаїття сортів буряків, лише деякі заслужили на довіру серед городників. Саме ці сорти виходять найсолодшими та добре зберігаються, а білі кільця у них виражені мінімально.

Бордо 237

Це один із найкращих сортів буряків, перевірений ще нашими бабусями та дідусями. Виведений був ще далекого 1943 року. Сорт середньоранній, плоди дозрівають від 70 до 120 діб. Призначений для відкритого ґрунту, стійкий до посухи та багатьох захворювань. Плоди у Бордо не завжди виходять ідеально рівними, але смакові якості легко перекреслюють цей незначний недолік. Плоди виходять у діаметрі до 15 см, а вага одного буряка може досягати півкілограма. Відрізняється насиченим кольором.

Експерти назвали унікальні сорти буряка, які дають найсолодший врожай
Експерти назвали унікальні сорти буряка, які дають найсолодший врожай

Червона куля

Є одним із найпопулярніших сортів на сьогоднішній день. Червону кулю відносять до ранніх та скоростиглих, плоди дозрівають приблизно за 90 днів. Сорт відмінно підходить для відкритого ґрунту. Однаково добре почувається як у сонці, і у півтіні. Посадку слід проводити у відкритому ґрунті в сонячному місці. При належному догляді плід може сягати ваги до 400 грамів. Майже ідеальна округла форма, гладка та рівна поверхня – ось чим може похвалитися цей сорт. А м’якуш зовсім не має білих кілець. Вона однотонного бордового кольору, в міру соковита та солодка. Червона куля ідеальна як для зберігання, так і для вживання у свіжому вигляді. Також буряк використовують у дієтичному харчуванні через корисні властивості та високі смакові характеристики.

Пабло F1

Заслужено потрапив до рейтингу завдяки своїй стійкості до кліматичних умов. Стиглі бульби мають бордове забарвлення, тонку рівну шкірку і короткий тонкий хвостик. Вага може сягати 400 грам. М’якуш соковитий, солодкий, насиченого кольору і зовсім без кілець! Пабло досягає зрілості за 90-100 днів. Ще він стійкий до стрілкування та основних захворювань. Цей сорт ідеально підходить для приготування різноманітних страв та харчових експериментів.

Як зробити буряки ще краще?

Смак буряків багато в чому визначається ґрунтом. Овочі не люблять кислотність. А точніше, йому краща слаболужна земля. Також буряк не любить азот (і взагалі схильна накопичувати нітрати). Тому ніякого гною в грядки! Чим більший коренеплід, тим менше в ньому цукру. Тож урожай збирати треба вчасно. А ще на кількість цукру впливає вміст бору у ґрунті. Замість гною грунт можна удобрити торфом чи перегноєм. Також на смак буряків впливає полив: якщо зовсім не поливати, то коренеплоди будуть грубими та сухими.

Популярне

Подібні новини